Salony kosmetyczne – czy ich rosnąca popularność zagraża gabinetom lekarskim?

1

Salony kosmetyczne

Patrząc obecnie na rynek, można śmiało zauważyć, że niemal w każdym mieście, także mniejszym można znaleźć gabinet kosmetyczny. Ta ilość salonów kosmetycznych o zróżnicowanej ofercie jest odpowiedzią na zainteresowanie klientów usługami z dziedziny kosmetologii. Jakie zabiegi można znaleźć w przeciętnym gabinecie kosmetycznym? Zabiegi związane z oczyszczaniem twarzy, manicure i pedicure, a także pielęgnacja dłoni i stóp, makijaże wszelkiego rodzaju i inne. Zapotrzebowanie na zabiegi pielęgnacyjne i upiększające wzrosły i co ciekawe nie tylko wśród kobiet, ale również i u mężczyzn. Męska część klienteli najczęściej korzysta z zabiegów pielęgnacyjnych dłoni i twarzy. Cena zabiegów w przeciętnym salonie wynosi około kilkudziesięciu złotych, co sprawia, że usługi stają się dostępne dla przeciętnego Kowalskiego.

Gabinety medycyny estetycznej

Obok salonów kosmetycznych na rynku znaleźć można także gabinety medycyny estetycznej. Choć usługi oferowane w gabinecie medycyny estetycznej mogą wydawać się podobne do tych z zakresu kosmetologii, to jednak nieco różnią się charakterem. Gabinety posiadające zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej posiadają w swojej ofercie zabiegi nieco bardziej ingerujące w zdrowie i wygląd przeciętnego klienta. Korzystając z oferty gabinetów kosmetycznych można liczyć na zabiegi związane z usunięciem zmarszczek, cellulitu, korektę wad wyglądu, takich jak kształt nosa, przebarwienia, kształtu twarzy, a także korekta nadpotliwości czy praca nad stymulacją wzrostu włosów. Cena zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest wyższa w porównaniu z standardowym gabinetem kosmetycznym, jednak zabiegi w porównaniu jednej i drugiej działalności są nieco inne.

Kosmetyka i medycyna estetyczna- konkurencja czy sprzymierzeńcy?

01Wydawać by się mogło, że oferta salonów kosmetycznych i gabinetów medycyny estetycznej stoją w opozycji. Porównując jednak zakres usług jednego i drugiego rodzaju działalności można dojść do wniosku, że oferta jednej i drugiej działalności raczej się uzupełnia niż wyklucza. Warto wiedzieć, że zabiegi medycyny estetycznej, choć bardziej ingerujące w zdrowie, to zyskują coraz większą popularność wśród przeciętnego Kowalskiego. Do zabiegów przyznają się nie tylko popularne osoby, ale coraz częściej także zwykli zjadacze chleba.

Czy salony kosmetyczne zagrażają salonom medycyny estetycznej?

Faktem jest, że zabiegi z dziedziny kosmetologii są bardziej dostępne finansowo dla przeciętnego klienta, a ich efekty szybciej widać gołym okiem. Warto też dodać, że z usług salonów kosmetycznych korzystają kobiety z okazji różnych okazji, takich jak śluby czy inne przyjęcia, dzięki czemu popyt na usługi kosmetyczne jest nieustannie spory. Ze względu na różnorodną ofertę gabinety zajmujące się kosmetyką oraz medycyną estetyczną raczej się uzupełniają niż wykluczają. Decydując się na skorzystanie z zabiegów któregoś z gabinetów, warto zapoznać się ze szczegółami oferty oraz samym przebiegiem danej usługi. Pozwoli uniknąć nam to rozczarowań oraz w pełni cieszyć uzyskanym efektem.

Źródło: 
Część informacji w artykule pochodzi ze strony kliniki Dr Styczeń 

Artykuł przygotowano wspólnie z portalem kosmetolog Szczecin

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Salony kosmetyczne – czy ich rosnąca popularność zagraża gabinetom lekarskim?

  1. Łucja Majszak
    17 marca 2017 at 08:01

    Gabinety kosmetyczne to raczej inna branża niż gabinety lekarskie. Część usług może się pokrywać ale w większości to inna działalność. Zobaczcie na przykładzie, tutaj jest szkoła wizażu przeczytajcie zakres nauki jaki można tam podjąć i powiedzcie mi to ma wspólnego z lekarzem? :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *