Tango po pracy: jak być lepszym tancerzem?

hamburg-1508636_960_720Mamy tutaj kilka tajemnic, którymi chcemy się z tobą podzielić na temat tańca zwanego „tango”. Jeśli potrafisz, ale chcesz nauczyć się tańczyć jeszcze lepiej – na pewno z zaangażowaniem przeczytasz poniższy poradnik. Zapraszamy!

1. Rytmicznie ruszaj się do muzyki, zazwyczaj zgodnie z ustaloną kolejnością kroków.

Taniec zawsze musi łączyć się z muzyką, a jednym z najlepszych sposobów na poprawę swoich umiejętności w tangu czy w innym tańcu jest lepsze zrozumienie muzyki, dp której tańczysz. Bo jeśli nie tańczymy do muzyki, nie tańczymy, tylko po prostu się ruszamy.

Oto kilka najlepszych wskazówek, które pomogą Ci uzyskać to ekscytujące uczucie bycia jednością z muzyką: uczucie tańca nie do pokonania!

Oczywiście, wiedza o muzyce pomaga, ale jak się mówi, praktyka czyni mistrza i im więcej można tańczyć do muzyki, a przynajmniej słuchać muzyki tango, tym lepiej! Bardzo pomocne może też okazać się zapisanie do klasy – dobra szkoła tańca kraków do prawdziwy skarb, dzięki któremu można mocno szkolić swoje umiejętności.

W kilku słowach laika muzyka tango charakteryzuje się:

  • posiada muzyczne frazy na 8 uderzeń. Aby dostroić się do muzyki, zaplanuj sekwencje, aby naturalnie zaczęły się i kończyły na frazie muzycznej.
  • Tango musi być tańczone bez pośpiechu!
  • Mocne uderzenia w tango są uderzeniami 1, 3, 5, 7.
  • Słabe rytmy to 2, 4, 6, 8.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o strukturze muzyki tango, niektóre blogi omawiają to bardziej szczegółowo, warto się z nimi zapoznać.

Najlepsza wskazówka

Rozpoczynając naukę tanga, nie spiesz się. Poczekaj kilka chwil, aby zidentyfikować rytm i dostroić się zarówno do partnera, jak i do piosenki. Kiedy będziesz gotowy, spokojnie oddychaj i spróbuj wejść na 1 lub przynajmniej jeden z silnych taktów. Wkrótce to załapiesz!

Przy uczeniu się nowego kroku lub figury poświęć kilka sekund na określenie, czy jest to „rytmiczny” krok, np. krok jak cortado, czy jest to krokiem „melodycznym”, gdzie podkreśla się frazę muzyczną w całości. Niektóre kroki mogą być w jednej i drugiej formie w zależności od tego, jak je interpretujesz. Jasne wyobrażenie o tym, w jaki sposób kroki i figury taneczne będą pasować do poszczególnych utworów, z pewnością pomoże Ci być lepszym tancerzem.

Warto też… Zrozumieć teksty tango

Niektórzy tancerze ze starej szkoły mówią nawet, że niemożliwe jest zinterpretowanie piosenki tango bez znajomości tekstu.

Ma to sens, jeśli się nad tym zastanowić: nie wyraziłbyś się w ten sam sposób, gdyby poeta płakał nad swoją utraconą miłością, ciesząc się z połączenia ze swoim kochankiem, prawda?

Najczęstsze motywy tanga to:

  • Miłość (zazwyczaj nieszczęśliwa) i kobiety
  • Koleżeństwo i przyjaźń
  • Buenos Aires
  • Miejsca interakcji społecznych
  • Tango, muzyka, taniec i tancerze
  • Podróże

Teksty są tak ważne, że warto się w nie zaangażować robiąc tłumaczenia i poznawać słowa krok po kroku, po jednym utworze. Zajrzyj do online sekcji tekstów do tanga, aby sprawdzić najnowsze tłumaczenia i… stać się lepszym tancerzem!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *