Na jakim stanowisku można pracować w sklepie?

cash-register-2920468_640Wydaje się, iż sklep nie daje zbyt dużej pola do popisu w kontekście zatrudnienia, jednak nic bardziej mylnego. To miejsce idealne zarówno dla osób doświadczonych w pracy z klientem, jak i wykwalifikowanych magazynierów.

Kasjer-sprzedawca

Kasjer-sprzedawca to podstawowa funkcja jaką możemy pełnić niemal w każdej dziedzinie handlu. Na rynku pracy można znaleźć ogromną liczbę ofert pracy w związku z zatrudnieniem na tym stanowisku. Oczywiście największe zapotrzebowanie wykazują ogromne firmy spożywcze, posiadające sklepy wielkopowierzchniowe. Niemniej, warto poszukać zatrudnienia również w osiedlowym sklepiku. Przeważnie zatrudnić się mogą tam osoby niewykwalifikowane i niedoświadczone. Do ich zadań będzie należeć m.in. obsługa kasy fiskalnej, wykładanie towaru na półki sklepowe, dbanie o ekspozycję oraz sprzątanie hali sprzedażowej.

Doradca klienta

Doradca klienta to stanowisko bardzo często łączone z kasjerem-sprzedawcą, gdyż kontakt z klientem jest naturalnie wpisany w obowiązki takiej osoby. W tym przypadku należy się wykazać umiejętnościami społecznymi. Najlepsi doradcy klientów potrafią nie tylko pomóc w zakupach, ale i nakierują klientów na pożądane artykuły przeznaczone do sprzedaży.

Magazynier

Magazynier to stanowisko, które niezbędne jest we wszystkich większych sklepach. Dba on o asortyment na zapleczu oraz przechowywanie produktów we właściwy sposób. Obecnie bardzo wiele firm, nie tylko spożywczych, zamieszcza ogłoszenia na portalach pokroju Pracuj.pl w związku z zatrudnieniem na magazynie. Plusem tego stanowiska są niewielkie wymagania oraz dość skromny zakres obowiązków.

Ochroniarz

W niektórych sklepach można zatrudnić się w roli ochroniarza. W przypadku dużych sieci należy zapoznać się z rekrutacją w szeregi firmy zewnętrznej zajmującej się ochroną osób i mienia. W przypadku niedużych biznesów wystarczy dobrze skonstruowane CV złożone na ręce właściciela sklepu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *