Czy samochód kupiony w komisie posiada gwarancję?

Formuła 1

Wiele osób obawia się zakupu samochodu w komisie ze względu na możliwość wielu wad, a jednocześnie brak gwarancji. Okazuje się jednak, że w przypadku firm sprzedających używane samochody gwarancja występuje coraz częściej. Dla firmy jest to inwestycja w większą liczbę klientów, a dla samych klientów – szansa zakupu samochodu, który w razie problemów z użytkowaniem będzie objęty kontrolą i serwisem gwarancyjnym.

Komisy i firmy zajmujące się pośrednictwem w sprzedaży samochodów radzą sobie dobrze, choć w sieci kwitnie handel autami na różnych portalach ogłoszeniowych. Komis daje jednak więcej możliwości, pozwala w jednym miejscu przejrzeć kilka czy kilkanaście samochodów, a co za tym idzie – jest większa szansa na wybranie odpowiedniego auta. Skup aut Warszawa to dobra propozycja dla osób, które chcą sprzedać lub kupić samochód, a jednocześnie nie mają czasu na codzienne przeglądanie ogłoszeń w sieci. Skupy samochodów cieszą się ogromną popularnością wśród osób, które chcą auto sprzedać lub kupić. To firmy, które mają doświadczenie, sprawdzają wszystkie pojazdy bardzo dokładnie i kupno w nich auta jest bezpieczne pod każdym względem.

Gwarancja w komisach samochodowych

Komisy samochodowe bardzo często wykupują gwarancję na swoje pojazdy, gdyż doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jest to także gwarancja ich większego zysku. Jest bowiem spora grupa klientów, którzy boją się kupować auta używane nieznanego pochodzenia. Są one bowiem niepewne, mogą posiadać sporo ukrytych wad, które wychodzą dopiero na etapie użytkowania samochodu. Gwarancję można kupić w kilku wiodących firmach na rynku. Niestety, nie zawsze jest możliwe objęcie nią wszystkich samochodów, jakie są dostępne w komisie. W dużym stopniu zależy to od ich modelu, rocznika, a także wielu indywidualnych kwestii. Umowy gwarancyjne są więc zawsze podpisywane indywidualnie, a klient nie ma pewności, czy akurat na jego wybrane auto taka gwarancja istnieje. Zawsze więc warto upewnić się i zapytać, gdyż gwarancja nie jest kwestią oczywistą.

Jak bezpiecznie kupować używane auta?

Z zakupem używanych aut często jest nieco tak, jak z kupowaniem kota w worku. Samochód na pierwszy rzut oka może się wydawać sprawny i w pełni wyposażony, a po czasie często się okazuje, jak wiele mu brakuje. Dlatego też, jeśli ktoś kompletnie nie zna się na motoryzacji, a jednocześnie potrzebuje kupić nowy, choć używany samochód, na wyprawę po komisach powinien zabrać kogoś, kto się na autach zna i będzie mógł dokładnie je przejrzeć, także pod tym kątem, co jest niewidoczne dla oka. Pamiętajmy również, by nie kupować pierwszego samochodu, który nam się spodoba. Lepiej jest przejrzeć sporo ogłoszeń, powędrować po kilku komisach, zapoznać się z ofertą, porównać ceny. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zakup samochodu z drugiej ręki nie będzie dla nas żadnym większym problemem ani wcześniej, ani później, kilka miesięcy po zakupie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *