Kraków fala uderzeniowa – jak jej użyć ?

jafar-ahmed-E285pJbC4uE-unsplash (2)

Terapia falą uderzeniową jest leczeniem, które zazwyczaj stosuje się w przypadku różnych patologii, szczególnie tych dotyczących układu mięśniowo-szkieletowego. Ten rodzaj eksperymentalnej terapii falą uderzeniową polega na zastosowaniu fal uderzeniowych u pacjentów z chorobami ortopedycznymi, a z drugiej strony na wstawkach ścięgien w celu zmniejszenia bólu z nimi związanego. Fale uderzeniowe stosuje się również terapeutycznie w leczeniu niektórych nowotworów, np. raka prostaty.

Szerokie zastosowanie terapii falą uderzeniową wykazało pozytywne wyniki w 80 procentach przypadków leczonych tą metodą dopiero po kilku zabiegach sesji fal uderzeniowych. W większości przypadków, leczenie https://krakow.bodymove.pl/fala-uderzeniowa-krakow/ każdej patologii wymaga 10 zabiegów terapii falą uderzeniową, ale czasami więcej lub mniej w zależności od nasilenia choroby i jej rozwoju w czasie. Należy jeszcze raz przypomnieć, że

terapia falą uderzeniową jest zabiegiem, który zazwyczaj stosuje się u pacjentów z chorobami ortopedycznymi i wstawkami ścięgien w celu zmniejszenia bólu.

Czym właściwie są fale uderzeniowe ?

Fale uderzeniowe ( shockwaves ) to silne źródła energii, które mogą wywoływać określone efekty na różnych typach komórek, takich jak szpik kostny, co prowadzi do syntezy nowych komórek krwi i łagodzi ból. Ten rodzaj promieniowania stymuluje również procesy gojenia i pomaga poprawić funkcjonalność i siłę dotkniętego obszaru. Terapia falą uderzeniową w Krakowie

Opracowana przez naukowców fala uderzeniowa jest skutecznym, bezpiecznym i nieinwazyjnym sposobem leczenia, który pozytywnie wpływa na wiele różnego rodzaju patologii. Metoda ta od lat stosowana jest w Polsce w klinikach medycznych, które specjalizują się w wykorzystaniu fali uderzeniowej w leczeniu zespołów bólowych, tendinopatii, zapalenia powięzi, ostrogi piętowej, miofazowych punktów spustowych. terapeuci falą uderzeniową dzięki tej unikalnej technice są w stanie skutecznie radzić sobie z wieloma dolegliwościami bólowymi. Technologia fali uderzeniowej pozwala lekarzom stosującym fale uderzeniowe być bardzo dokładnymi w kierowaniu zabiegów na konkretne strefy ciała. Zabiegi przeprowadzane pod kontrolą ultradźwięków zapewniają większą dokładność niż inne formy aplikacji fali uderzeniowej (inaczej nazywane ekstensją promieniową)terapia falą uderzeniową w Krakowie stosowana jest np. w leczeniu ostróg piętowych, przewlekłych chorób zapalnych powięzi podeszwowej, które często przeradzają się w zespoły bólu mięśniowo-powięziowego, obejmującego całe ciało.

Terapia falą uderzeniową jest idealna dla chiropraktyków i innych terapeutów, którzy mogą wykorzystać fale uderzeniowe, aby pomóc swoim pacjentom pozbyć się bólu szybciej niż za pomocą leków lub staromodnych prób leczenia np. bandażami lub rękawami uciskowymi.

Czy fale uderzeniowe są bezpieczne ?

Sama terapia nie powoduje żadnego dyskomfortu. Podczas rezonansu fali uderzeniowej pacjent odczuwa jedynie tępy stukot na pięcie. To oddziaływanie na kości powoduje, że drgają one nieco szybciejniż samo urządzenie do wytwarzania fali uderzeniowej, i to właśnie odczuwamy na stopach jako grzmot.

Fale uderzeniowe wykorzystują wysokoenergetyczne fale uderzeniowe do stymulowania wzrostu kości i gojenia złamań poprzez dostarczanie fal uderzeniowych przez miejsce złamania za pomocą biostymulacji. Fala uderzeniowa może być zdefiniowana jako słyszalny wstrząs wynikający z nagłego uwolnienia energii, np. w wyniku eksplozji. Terapia falą uderzeniową w Krakowie

Najczęstszym efektem ubocznym po leczeniu falą uderzeniową jest przejściowy ból w leczonym obszarze spowodowany zmianami w przepływie krwi wokół mięśni podczas leczenia. Jest to bardzo krótki okres, który trwa zaledwie kilka minut. Podczas stosowania terapii falą uderzeniową w przypadku zespołu bólu mięśniowo-powięziowego lub zapalenia powięzi podeszwowej, możliwe jest, że wystąpinie wielki ból na początku leczenia.

Sesja terapii falą uderzeniową trwa około 30 minut. Urządzenie emituje falę uderzeniową o wysokiej intensywności, która przenika głęboko do tkanki chrzęstnej i stymuluje wzrost komórek poprzez uwalnianie endorfin, które blokują przekazywanie sygnałów bólowych do mózgu. fale uderzeniowe

Jak w przypadku każdej metody terapeutycznej, fale uderzeniowe mogą być przeciwwskazane w pewnych warunkach, takich jak ciąża lub zaawansowany wiek, historia złamanych kości od białaczki lub osteoporozy. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie mięsaka (raka kości z przerzutami), unikaj terapii falami uderzeniowymi bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Fale uderzeniowe mogą również wywoływać złamania u pacjentów z osteoporozą lub złamaniami rzekomymi spowodowanymi zmianami przerzutowymi w kościach, Dlatego zaleca się, aby terapia falą uderzeniową nie była stosowana u osób z tymi rozpoznaniami.

Leczenie falą uderzeniową może powodować problemy u niektórych pacjentów, ale, jak wspomniano. Jeśli podejrzewasz, że terapia falą uderzeniową może zakłócać twoją zdolność do prowadzenia pojazdów, nie wykonuj terapii falą uderzeniową bezpośrednio przed planowanym prowadzeniem pojazdu lub obsługą maszyn.

Istnieje również niewiele przeciwwskazań do stosowania fali uderzeniowej. Pacjenci, którzy mają raka kości z przerzutami, muszą unikać terapii falą uderzeniową bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Jeśli masz osteoporozę lub pseudo złamania z powodu zmian przerzutowych, fale uderzeniowe spowodują złamania i dlatego są one również przeciwwskazane. Z tego powodu fale uderzeniowe nie mogą być stosowane przez pacjentów, których stan zdrowia może uniemożliwić im powrót do domu po zabiegu .

Fale uderzeniowe wykorzystywane w terapii falą uderzeniową nie są związane z falami uderzeniowymi burzy. Można je zdefiniować jako wstrząs dźwiękowy wynikający z nagłego uwolnienia energii, np. z eksplozji. Fala uderzeniowa jest wytwarzana przez maszynę, która emituje fale uderzeniowe przez miejsce złamania za pomocą biostymulacji.

Chociaż fale uderzeniowe wykorzystują wysokoenergetyczne fale uderzeniowe do stymulowania wzrostu kości i gojenia złamań, nie powodują one żadnego dyskomfortu podczas leczenia. W rzeczywistości, podczas leczenia, pacjent odczuwa jedynie tępy stukot na pięcie. To uderzenie w kości powoduje, że drgają one nieco szybciej niż sama maszyna wytwarzająca falę uderzeniową; to właśnie odczuwamy podczas rezonansu jako grzmot.

Fale uderzeniowe mogą być również wykorzystywane do leczenia bólu oraz zapalenia ścięgien i mięśni, takie jak zapalenie powięzi podeszwowej lub zapalenie ścięgna achillesa.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *