Przenieś swój biznes do sieci

213f7618-2b84-4dda-816d-399e4d93c14a

Ostatnie doniesienia ze świata gospodarki nie przynoszą pozytywnych informacji. Coraz więcej firm z Polski bankrutuje i ogłasza upadłość. Może być to wynikiem wielu zjawisk – złego zarządzania, silniejszej konkurencji, trafienia w nierentowną branżę lub brakiem otwartości na nowoczesne rozwiązania. Chcąc zapobiec temu ostatniemu, powinniśmy jak najszybciej zadbać o przeniesienie swojego biznesu do Internetu.

Stworzenie wirtualnej wizytówki

W drugiej dekadzie XXI wieku żadna działalność nie może odpowiednio prosperować bez obecności w sieci. Chcąc trafić do większego grona klientów, należy stworzyć firmową stronę internetową.

Nie musimy być specjalistami od grafiki i projektowania witryn. Na rynku nie brakuje firm, które chętnie zrobią to za nas. Z pewnością będzie nam zależeć na przygotowaniu serwisu odpowiadającego dzisiejszym wymogom. Musi więc być on przejrzysty, podzielony na kategorie, umożliwiający interakcję oraz przystosowany do przeglądania na urządzeniach mobilnych. Dobra witryna musi swoje kosztować, lecz jest to naprawdę zwrotna inwestycja.

Gdy już doczekamy się efektów końcowych, powinniśmy zatrudnić profesjonalistę w pozycjonowaniu stron internetowych. Dzięki jego skutecznej pracy nasz portal dostanie się na najwyższe miejsca wyników wyszukiwań. W czasach powszechnego poszukiwania konkretnych firm czy usług w sieci, jest to najlepsza forma promocji. Oczywiście oznacza to kolejne wydatki, lecz nawet jeden większy projekt może całkowicie pokryć wszystkie środki przeznaczone na wynajęcie zleceniobiorcy.

Zbudowanie sklepu internetowego

Blisko połowa Polaków regularnie robi zakupy w sieci. Jest to zauważalne zwłaszcza w panującym obecnie gorącym okresie bożonarodzeniowym, w którym zwykle nie żałujemy pieniędzy na organizację Świąt czy prezenty dla bliskich. Każdy, kto prowadzi działalność handlową, doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Zamiast ograniczać swoje usługi wyłącznie do lokalnego rynku, warto przenieść je do wirtualnego świata. Liczba klientów jaką automatycznie mamy szansę pozyskać, może przerosnąć nasze oczekiwania. Stworzenie sklepu internetowego to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Bierzemy tutaj pod uwagę koszt jego wykonania przez profesjonalistę, zamówienie lub wykonanie większej ilości przedmiotów do sprzedaży oraz drobną reklamę. Sfotografowaniem i opisaniem produktów możemy zająć się we własnym zakresie. Dobrym pomysłem jest też podjęcie współpracy z hurtownią, dzięki czemu oszczędzamy też na wynajmowaniu powierzchni pod magazyn. Odpowiedni biznesplan oraz właściwe oszacowanie kosztów to klucz do sukcesu naszego sklepu internetowego.

Obecność w mediach społecznościowych

Bez właściwej strategii działania wśród Internautów po prostu przepadniemy. Pomoc specjalisty ds. social media może okazać się nieoceniona.

Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy, że media społecznościowe nie ograniczają się wyłącznie do Facebooka. Często traktowany jest on opcjonalnie, wyglądem przypominając tablicę przypadkowo dodanych ogłoszeń. Z porad eksperta dowiemy się, jak zarządzać nim w taki sposób, aby internauci chcieli zwrócić uwagę na naszą firmę. Chodzi tutaj przede wszystkim o wchodzenie z nimi w interakcję, odpowiadanie na ich komentarze, umieszczanie dodatkowych zdjęć, których nie znajdą na stronie, czy organizowanie specjalnych akcji dla użytkowników tego portalu, np. konkursów Specjalista wskaże nam również inne źródła komunikacji, jak np. specjalne aplikacje, które pozwalają na przeglądanie zdjęć wyłącznie przez kilka sekund. Nawet w tak krótkim okresie czasu możemy skutecznie zareklamować dany produkt. Możliwości jest jednak znacznie więcej.

Poradnik dotyczący stworzenie własnego biznesu w internecie opracował serwis kantorywalut.pl posiadający kantory internetowe na miarę Twoich potrzeb.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Przenieś swój biznes do sieci

  1. Wincentyenty
    31 stycznia 2017 at 14:01

    Wybieramy się na Bałkany, dokładnie tutaj https://www.europol.com.pl/czarnogora Czy Takie kantory online będą też respektowały wypłaty z tego kraju?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *