Praca w nieruchomościach w Polsce – rozmowa z Adamem Prokopem, agentem nieruchomości w firmie REMAKSO

Red: Dzisiaj porozmawiamy na temat pracy w nieruchomościach w Polsce ze specjalistą w tym temacie Panem Adamem Prokopem. Wybór rozmówcy, rzecz jasna nie jest przypadkowy – Pan Adam bowiem posiada spore doświadczenie w branży, a od kilku lat jest związany z biurem nieruchomości REMAKSO. Panie Adamie, jaki powinien być agent nieruchomości na polskim rynku?

Prokop: Poprzez własną wiedzę, nabyte doświadczenie i dokładnie badania rynku nieruchomości w Polsce i nie tylko stwierdzam, że najważniejszą cechą, która powinna cechować agentów jest wytrwałość. Praca na rynku nieruchomości wymaga też oczywiście dobrej komunikacji i umiejętności organizacyjnych. Ma się do czynienia z ludźmi na zasadzie każdego dnia – nic się nie sprzedaje, jeśli agent nie potrafi po ludzku rozmawiać.

Red: Niektórym wydaje się, że to praca lekka i przyjemna – czy tak w istocie jest?

Prokop: Wiele osób ma wyobrażenie na temat tego zawodu właśnie to przytoczone, wynika to z tego że koncentrują się wyłącznie na takich aspektach, jak wysokość czeków prowizyjnych dla pracujących w tej dziedzinie. Ale cóż – to tylko malusieńka część tego na czym polega praca w nieruchomości rzeczywiście. To wymaga czasu, wysiłku, jeżdżenia cały dzień w różnych godzinach, aby pozyskać i obsłużyć swoich klientów i trzeba mieć sporo cierpliwości co do ludzi, którzy nie wiedzą dokładnie czego szukają. Wszystko to dzieje się bez oklasków, a duża wypłata przychodzi dopiero po długim męczącym okresie cierpliwości i chęci do prac.

Red: Czy to cała charakterystyka agenta nieruchomości, który świetnie sobie poradzi na rodzimym rynku czy jeszcze coś ma znaczenie?

Prokop: Tak, muszę jeszcze dodać co nieco. Agent musi być zdyscyplinowany, zorganizowany i mieć dość elastyczną osobowość, aby umieć dostosować się do różnych środowisk i ludzi. Nie każdy kogo się spotka będzie uprzejmy i miły, a wiele osób wręcz przeciwnie będzie posiadać dokładnie odwrotnie cechy. Agent musi umieć się dopasować.

Red: A co z wykształceniem, licencją?

Prokop: Jeśli ktoś faktycznie chce pracować na rynku nieruchomości musi podchodzić do wyboru wykształcenia z dużą ostrożnością. I jeszcze właśnie kwesta licencji -nikt nie powierzy swojego domu komuś bez tego certyfikatu potwierdzającego wiarygodność agenta. Jeśli wykształcenie i zdobycie licencji to za dużo naraz dla kandydata, zawsze można rozwiązać ten problem poprzez skupienie się tylko na jednej rzeczy w danym okresie.

Red: A Pani jak udało się odnieść sukces?

Prokop: Od początku wiedziałem, że aby odnieść sukces na polskim rynku nieruchomości trzeba przede wszystkim szukać jak najwięcej informacji – fakty, dokładnie badania, losowe informacje – tylko tak można dowiedzieć się wszystkiego o rynku, a już na pewno tego czym potencjalny inwestor może być zainteresowany. Pozwoli to stać się bardziej skutecznym, a skuteczność przekłada się na sukces w tej wymagającej branży – mi się udało.

Red: Bardzo dziękuję za ten szereg porad Panie Adamie oraz oczywiście życzę dalszych sukcesów!

Prokop: Dziękuję, wzajemnie, pozdrawiam!

 

Artykuł opracowano wspólnie z serwisem www.wisniewscy.biz.pl - oferującym nowe mieszkania Legionowo

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *