Porady dla młodych architektów: jak radzić sobie z krytyką na egzaminie?

projektowanie biur warszawa

Prezentacje egzaminacyjne, które odbywają się podczas i po zakończeniu projektu aspirującego architekta są jednym z najbardziej stresujących momentów. Uczniowie prezentują swoje projekty, przedstawiają swoje rozwiązania i bronią ich przed nauczycielami, słuchając uwag krytyków i kolegów z klasy. Opinie są natychmiastowe i publiczne.

To wielki stres.

Dla niektórych uczniów, będących po kilku tygodniach ciężkiej pracy nad swoim projektem jest to niesamowicie trudny moment. Ale nie musi tak być. Również i później, wykwalifikowani architekci, jak ci z zespołu https://archiweb.pl/ często muszą wyjaśnić swoje plany klientom, planistom i mieszkańcom – a uniwersyteckie egzaminy mogą im pomóc się do tego przygotować.

Tu nauczyciele i uczniowie wyjaśniają, jak najlepiej wykorzystać te opinie i wykorzystać je jako cenne źródło informacji zwrotnych. Ważne jest, aby zrozumieć ten proces, jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać go jako aktywny uczestnik. Uważa się, że najkrótsze sposoby na kształcenie studentów architektury przyspieszają podejmowanie decyzji i przygotowują ich do życia zawodowego. Są również potrzebne, ponieważ egzaminatorzy muszą usłyszeć coś więcej o twoim pomyśle, a także zobaczyć twoje rysunki, aby zrozumieć twoje podejście. Poza nauką medycyny, żaden inny przedmiot nie daje studentom tak dużo indywidualnego podejścia. Studenci architektury otrzymują bezpośrednią pomoc od profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem i tak należy podejść do tego egzaminu, nie inaczej.

Jak się przygotować?

Najlepszym rozwiązaniem jest przygotowanie, prezentacja i nauka. Ale dość typowe podejście polega na tym, że nic więcej nie robisz w swoim projekcie przez pół swojego czasu, pracujesz gorączkowo w ostatniej chwili, siedząc nad nim kilka nocy z rzędu, przypinając dowolne rysunki bez względu na to jakie są – marząc tylko o tym, by mieć to wreszcie za sobą. Krótko mówiąc, egzaminy wtedy stają się przerażające i niczego się nie nauczysz.

Większość studentów, poświęca przygotowując się do egzaminu zbyt wiele czasu na myślenie i niewiele czasu na rysowanie,co pozostawia ich w panice. Więc jeśli jesteś teraz przed swoim egzaminem zacznij pracę tak szybko, jak tylko możesz. Tym bardziej, że nieuniknione jest, że Twój nauczyciel zaproponuje zmiany nawet w ostatnim tygodniu, ale skup się na mądrych rozwiązaniach i planie, a nie nieproduktywnych nocnych maratonach. Zrób harmonogram i na trzy dni przed twoim egzaminem pomyśl nad ustaleniem priorytetów na temat tego, co naprawdę chcesz umieścić przed oczami egzaminatorów.

Umiejętności prezentacyjne są naprawdę ważne. Najmądrzejsi ludzie, którzy pracują nad złożonymi pomysłami, uczą się wyjaśniać je po prostu dla nie-specjalistów. To również podkreśla potrzebę mówienia o pojęciach, a nie o zbędnych szczegółach w trakcie prezentacji. To pojęcia, które kierują twoim zamiarem. Zatem egzamin tego rodzaju nie powinien być biernym doświadczeniem. Spraw, aby egzaminatorzy naprawdę zastanawiali się nad Twoim planem, aby zadali lepsze pytania.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *