Pomysł na karierę: weterynarz, specjalizacja konie

administering-iv-medication-1280x640

Weterynarze specjalizujący się w koniach to eksperci którzy pracują z hodowcami koni, ranczerami, właścicielami koni – by dbać w pełni o dobrostan tych zwierząt. Myślisz o takiej ścieżce kariery? Czyta dalej i dowiedz się jak najwięcej o wymaganiach edukacyjnych, umiejętnościach, wynagrodzeniach i perspektywach zatrudnienia, aby sprawdzić, czy jest to zawód, który chcesz realizować.

Definicja kariery dla weterynarza koni

Weterynarze koni zapewniają szczepienia, leczą urazy, diagnozują i leczą choroby oraz przeprowadzają zabiegi chirurgiczne na koniach. Weterynarze dla koni zazwyczaj odwiedzają zwierzęta na farmach i w stadninach. Często mają doświadczenie w pracy z końmi – jeszcze zanim wyspecjalizowali się jako weterynarze. Weterynarze Ci często konsultują się z właścicielami koni w tematach takie jak dieta, mogą polecić dobre sklepy z paszą takie jak chrupka.eu, dają porady jeśli chodzi o zwiększenie poziomu wydajności i rozród.

Umiejętności zawodowe: silne postawy etyczne, troska o dobrostan zwierząt, marketing i umiejętności biznesowe

Perspektywy zatrudnienia (2014-2024) – wzrost o 9% (wszyscy lekarze weterynarii)

Wymagane wykształcenie

Uzyskanie tytułu weterynarza wymaga najpierw ukończenia studiów licencjackich z zakresu np. chemii, fizyki, biologii, biochemii, zoologii. Następnie uczniowie przystępują do egzaminu, testu wstępnego na studia weterynaryjne lub testu medycznego na studia medyczne i przedstawiają swoje wyniki, aby rywalizować o miejsca w programach weterynaryjnych o takim ukierunkowaniu. Te ukończone studia kończą się zwykle po czterech latach, po czym weterynarze kończą egzaminy certyfikacyjne, aby zdobyć licencje, a następnie móc odbywać roczne staże.

Wymagane umiejętności

sklep zoologiczny online Można opisać tych weterynarzy jako osoby odpowiedzialne za ochronę dobrostanu koni i przestrzeganie zasad etycznych, szczególnie w odniesieniu do zwierząt biorących udział w zawodach. Kariera w weterynarii koni wymaga też umiejętności marketingowych i biznesowych, aby z powodzeniem prowadzić i promować prywatną praktykę.

Perspektywy kariery i gospodarki

Rynek wskazuje na spore możliwości zatrudnienia dla wszystkich lekarzy weterynarii, w tym dla weterynarzy koni. Jednak wzrost liczby absolwentów szkół weterynaryjnych spowodował większą konkurencję o zatrudnienie. Średnie roczne wynagrodzenie dla weterynarzy, w tym specjalistów od koni – również wzrosło.

Alternatywne opcje kariery

Podobne opcje kariery w tej dziedzinie obejmują:

  • asystent weterynaryjny,
  • opiekun zwierząt laboratoryjnych

Mając jedynie dyplomy ukończenia szkoły średniej i szkolenie w miejscu pracy, ci asystenci i opiekunowie opiekują się zwierzętami w szpitalach dla zwierząt, klinikach i laboratoriach.

Inną alternatywą jest praca jako zoolog i biolog przyrody – aby podjąć ten zawód, wymagane jest uzyskanie tytułu licencjata, a do uzyskania postępów w tej dziedzinie konieczne może być uzyskanie tytułu magistra. Ci specjaliści badają siedliska i cechy różnych typów zwierząt. Jednak tutaj można oczekiwać wolniejszego niż przeciętny wzrostu zatrudnienia – o 4% dla zoologów i biologów przyrodniczych. Jednak to również pozostawia jakąś furtkę do namysłu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Pomysł na karierę: weterynarz, specjalizacja konie

  1. 8 lipca 2018 at 19:34

    Hmm, to dobra opcja, by specjalizowac sie w jednym gatunku zwierzat, bo obecnie to jednak weterynarze musza znac sie na leczeniu zwierzat domowych, hodowlanych i egzotycznych. Najlepiej byc specjalista w jednym fachu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *