Pomysł na karierę: weterynarz, specjalizacja konie

administering-iv-medication-1280x640

Weterynarze specjalizujący się w koniach to eksperci którzy pracują z hodowcami koni, ranczerami, właścicielami koni – by dbać w pełni o dobrostan tych zwierząt. Myślisz o takiej ścieżce kariery? Czyta dalej i dowiedz się jak najwięcej o wymaganiach edukacyjnych, umiejętnościach, wynagrodzeniach i perspektywach zatrudnienia, aby sprawdzić, czy jest to zawód, który chcesz realizować.

Definicja kariery dla weterynarza koni

Weterynarze koni zapewniają szczepienia, leczą urazy, diagnozują i leczą choroby oraz przeprowadzają zabiegi chirurgiczne na koniach. Weterynarze dla koni zazwyczaj odwiedzają zwierzęta na farmach i w stadninach. Często mają doświadczenie w pracy z końmi – jeszcze zanim wyspecjalizowali się jako weterynarze. Weterynarze Ci często konsultują się z właścicielami koni w tematach takie jak dieta, mogą polecić dobre sklepy z paszą takie jak chrupka.eu, dają porady jeśli chodzi o zwiększenie poziomu wydajności i rozród.

Umiejętności zawodowe: silne postawy etyczne, troska o dobrostan zwierząt, marketing i umiejętności biznesowe

Perspektywy zatrudnienia (2014-2024) – wzrost o 9% (wszyscy lekarze weterynarii)

Wymagane wykształcenie

Uzyskanie tytułu weterynarza wymaga najpierw ukończenia studiów licencjackich z zakresu np. chemii, fizyki, biologii, biochemii, zoologii. Następnie uczniowie przystępują do egzaminu, testu wstępnego na studia weterynaryjne lub testu medycznego na studia medyczne i przedstawiają swoje wyniki, aby rywalizować o miejsca w programach weterynaryjnych o takim ukierunkowaniu. Te ukończone studia kończą się zwykle po czterech latach, po czym weterynarze kończą egzaminy certyfikacyjne, aby zdobyć licencje, a następnie móc odbywać roczne staże.

Wymagane umiejętności

sklep zoologiczny online Można opisać tych weterynarzy jako osoby odpowiedzialne za ochronę dobrostanu koni i przestrzeganie zasad etycznych, szczególnie w odniesieniu do zwierząt biorących udział w zawodach. Kariera w weterynarii koni wymaga też umiejętności marketingowych i biznesowych, aby z powodzeniem prowadzić i promować prywatną praktykę.

Perspektywy kariery i gospodarki

Rynek wskazuje na spore możliwości zatrudnienia dla wszystkich lekarzy weterynarii, w tym dla weterynarzy koni. Jednak wzrost liczby absolwentów szkół weterynaryjnych spowodował większą konkurencję o zatrudnienie. Średnie roczne wynagrodzenie dla weterynarzy, w tym specjalistów od koni – również wzrosło.

Alternatywne opcje kariery

Podobne opcje kariery w tej dziedzinie obejmują:

  • asystent weterynaryjny,
  • opiekun zwierząt laboratoryjnych

Mając jedynie dyplomy ukończenia szkoły średniej i szkolenie w miejscu pracy, ci asystenci i opiekunowie opiekują się zwierzętami w szpitalach dla zwierząt, klinikach i laboratoriach.

Inną alternatywą jest praca jako zoolog i biolog przyrody – aby podjąć ten zawód, wymagane jest uzyskanie tytułu licencjata, a do uzyskania postępów w tej dziedzinie konieczne może być uzyskanie tytułu magistra. Ci specjaliści badają siedliska i cechy różnych typów zwierząt. Jednak tutaj można oczekiwać wolniejszego niż przeciętny wzrostu zatrudnienia – o 4% dla zoologów i biologów przyrodniczych. Jednak to również pozostawia jakąś furtkę do namysłu.

1 komentarz do “Pomysł na karierę: weterynarz, specjalizacja konie

  1. 8 lipca 2018 at 19:34

    Hmm, to dobra opcja, by specjalizowac sie w jednym gatunku zwierzat, bo obecnie to jednak weterynarze musza znac sie na leczeniu zwierzat domowych, hodowlanych i egzotycznych. Najlepiej byc specjalista w jednym fachu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *