Podstawowe metody walki z cellulitem

fruit-basket-1114060_1280

Cellulit jest dolegliwością globalną, która dotyka wielu kobiet na całym świecie, bez względu na wiek i etap życia. Powoduje zakłopotanie i niechęć kobiety do samej siebie. Jest problemem pokazania swojego ciała na plaży, czy nawet w łóżku. Walka z cellulitem jest jednak jak najbardziej możliwa i jeżeli chcesz pozbyć się tego problemu, warto działać jak najszybciej. Poznaj podstawowe metody walki z cellulitem.

Cellulit – czym jest?

Inaczej powiedziawszy cellulit jest stwardnieniem tkanki tłuszczowej. Swoim wyglądem przypomina powierzchnię pomarańczy, dlatego inaczej nazywany jest również pomarańczową skórką. Charakteryzuje się nierównomiernymi zgrubieniami i bruzdami. Pojawia się zazwyczaj na częściach ciała, gdzie tłuszcz magazynowany jest w większej ilości. Są to uda, pośladki, brzuch czy ramiona.

Cellulit rozróżniamy przede wszystkim na dwa rodzaje – lipidowy i wodny. Wodny uwarunkowany jest na podstawie zmian hormonalnych kobiety. Cellulit powstaje wówczas w przypadku, gdy rytm hormonalny kobiety zostaje zaburzony i zakłócone zostaje funkcjonowanie układu limfatycznego kobiety. Cellulit lipidowy powstaje natomiast w głębokich warstwach skóry, gdzie znajdują się komórki tłuszczowe. Cellulit lipidowy uciska zakończenia nerwowe i to właśnie z tego względu może on powodować nawet ból.

Podstawowe metody walki

Odpowiednia dieta

W walce z cellulitem powinnaś zacząć przede wszystkim od zmiany swojej diety. Zacznij jeść zdrowo, tj. unikaj wszelkich tłuszczy, cukru i soli. Nie pij napojów gazowanych i zdecydowanie ogranicz używki. Alkohol, papierosy czy kawa wprowadza do organizmu liczne toksyny, co jest również bezpośrednią przyczyną powstawania cellulitu. Jedz duże ilości świeżych warzyw i owoców. Idealnie sprawdzą się takie produkty, jak cytrusy, ananas, arbuz, brokuły, cebula i wiele innych.

Pij spore ilości wody. Woda usuwa z organizmu toksyny, które sprzyjają rozwojowi cellulitu. Stosuj dietę bogatą w błonnik i produkty pełnoziarniste. Z tego względu jedz płatki owsiane i pieczywo pełnoziarniste.

Sport

Kolejną podstawową metodą walki z cellulitem jest aktywność fizyczna. Jest ona niezwykle ważna w pozbywaniu się tkanki tłuszczowej, a przy tym bezpośrednio cellulitu. Poprawi krążenie i metabolizm co również jest bardzo pomocne. Z tego względu wybierz spor lub aktywność fizyczną, która sprawia Ci przyjemność. Ważnym elementem mogą być również ćwiczenia siłowe. Wybierz się na siłownię i wybierz ćwiczenia skupiające się na pośladkach i udach. Polecamy również zapoznać się z suplementem diety na cellulit Cellactiv
https://przychodnia-gdansk.pl/cellulit Ujędrni to i napnie Twoją skórę, a dzięki czemu zniweluje widoczność pomarańczowej skórki.

Masaż

Masaż jest również świetnym sposobem na cellulit. Pobudza on krążenie krwi i rozbija tłuszcz nagromadzony w organizmie. Wbrew pozorom nie jest wymagana od razu wizyta u odpowiedniego specjalisty. Masaże miejscowe możesz wykonywać również w warunkach domowych. Przy użyciu dłoni lub masażera masuj codziennie części ciała dotknięte pomarańczową skórką. Najważniejsza jest systematyczność, która pozwoli na uzyskanie widocznych, zadowalających efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *