Podstawowe metody walki z cellulitem

fruit-basket-1114060_1280

Cellulit jest dolegliwością globalną, która dotyka wielu kobiet na całym świecie, bez względu na wiek i etap życia. Powoduje zakłopotanie i niechęć kobiety do samej siebie. Jest problemem pokazania swojego ciała na plaży, czy nawet w łóżku. Walka z cellulitem jest jednak jak najbardziej możliwa i jeżeli chcesz pozbyć się tego problemu, warto działać jak najszybciej. Poznaj podstawowe metody walki z cellulitem.

Cellulit – czym jest?

Inaczej powiedziawszy cellulit jest stwardnieniem tkanki tłuszczowej. Swoim wyglądem przypomina powierzchnię pomarańczy, dlatego inaczej nazywany jest również pomarańczową skórką. Charakteryzuje się nierównomiernymi zgrubieniami i bruzdami. Pojawia się zazwyczaj na częściach ciała, gdzie tłuszcz magazynowany jest w większej ilości. Są to uda, pośladki, brzuch czy ramiona.

Cellulit rozróżniamy przede wszystkim na dwa rodzaje – lipidowy i wodny. Wodny uwarunkowany jest na podstawie zmian hormonalnych kobiety. Cellulit powstaje wówczas w przypadku, gdy rytm hormonalny kobiety zostaje zaburzony i zakłócone zostaje funkcjonowanie układu limfatycznego kobiety. Cellulit lipidowy powstaje natomiast w głębokich warstwach skóry, gdzie znajdują się komórki tłuszczowe. Cellulit lipidowy uciska zakończenia nerwowe i to właśnie z tego względu może on powodować nawet ból.

Podstawowe metody walki

Odpowiednia dieta

W walce z cellulitem powinnaś zacząć przede wszystkim od zmiany swojej diety. Zacznij jeść zdrowo, tj. unikaj wszelkich tłuszczy, cukru i soli. Nie pij napojów gazowanych i zdecydowanie ogranicz używki. Alkohol, papierosy czy kawa wprowadza do organizmu liczne toksyny, co jest również bezpośrednią przyczyną powstawania cellulitu. Jedz duże ilości świeżych warzyw i owoców. Idealnie sprawdzą się takie produkty, jak cytrusy, ananas, arbuz, brokuły, cebula i wiele innych.

Pij spore ilości wody. Woda usuwa z organizmu toksyny, które sprzyjają rozwojowi cellulitu. Stosuj dietę bogatą w błonnik i produkty pełnoziarniste. Z tego względu jedz płatki owsiane i pieczywo pełnoziarniste.

Sport

Kolejną podstawową metodą walki z cellulitem jest aktywność fizyczna. Jest ona niezwykle ważna w pozbywaniu się tkanki tłuszczowej, a przy tym bezpośrednio cellulitu. Poprawi krążenie i metabolizm co również jest bardzo pomocne. Z tego względu wybierz spor lub aktywność fizyczną, która sprawia Ci przyjemność. Ważnym elementem mogą być również ćwiczenia siłowe. Wybierz się na siłownię i wybierz ćwiczenia skupiające się na pośladkach i udach. Polecamy również zapoznać się z suplementem diety na cellulit Cellactiv
https://przychodnia-gdansk.pl/cellulit Ujędrni to i napnie Twoją skórę, a dzięki czemu zniweluje widoczność pomarańczowej skórki.

Masaż

Masaż jest również świetnym sposobem na cellulit. Pobudza on krążenie krwi i rozbija tłuszcz nagromadzony w organizmie. Wbrew pozorom nie jest wymagana od razu wizyta u odpowiedniego specjalisty. Masaże miejscowe możesz wykonywać również w warunkach domowych. Przy użyciu dłoni lub masażera masuj codziennie części ciała dotknięte pomarańczową skórką. Najważniejsza jest systematyczność, która pozwoli na uzyskanie widocznych, zadowalających efektów.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *