Gimnastyka twarzy skuteczną metodą na zmarszczki

face-2936245_1280

Walka ze zmarszczkami często jest dla nas nieefektywna, dlatego bardzo szybko się zniechęcamy. Problem zmarszczek staje się kompleksem wielu kobiet, przez co decydują się na bardzo radykalne zabiegi medycyny estetycznej. W przypadku bardziej głębokich zmarszczek może to być jak najbardziej dobry wybór, lecz w przypadku gładkich i dopiero kreujących się zmarszczek nie jest to koniecznością. Wystarczyć może zwykła gimnastyka twarzy, dzięki czemu skutecznie pozbędziemy się zmarszczek lub po prostu opóźnimy proces ich występowania. Krok po kroku dowiesz się tutaj, jak skutecznie wykonywać gimnastykę twarzy.

Gimnastyka twarzy w walce ze zmarszczkami

Gimnastyka twarzy to świetny sposób na zmarszczki. Przynosi ogromne rezultaty tylko w przypadku, gdy regularnie i systematycznie podchodzimy do tego tematu. Wystarczy zaledwie 15 minut raz dziennie, rano lub wieczorem, aby skutecznie spłycić zmarszczki i opóźnić proces starzenia się skóry twarzy. Dzięki temu skóra na twojej twarzy stanie się znacznie bardziej elastyczna i jędrna. Wykonaj kilka poniższych ćwiczeń, aby uzyskać satysfakcjonujące Cię rezultaty! Poza samymi ćwiczeniami warto również przetestować suplement Collagenics.

Ćwiczenia twarzy krok po kroku

  1. Na kurze łapki idealnym ćwiczeniem jest uniesienie brwi palcami. Następnie zamykaj i otwieraj powieki. Takie ćwiczenie wykonuj po 15 razu na 5 serii.
  2. Po przebudzeniu się i przed pójściem do łóżka naprzemiennie wysuwaj do przodu żuchwę i podbródek. Wykonaj to 50 razy. Następnie otwórz szeroko usta i przez pół minuty zataczaj koła żuchwą. Skutecznie rozciągnie to skórę wokół Twoich ust i zapobiegnie to powstawaniu tam zmarszczek.
  3. Zapobiegając wiotczeniu szyi usiądź i odchyl lekko głowę do tyłu. Staraj się unieść dolną wargę ponad górną. Powinieneś, w krytycznym momencie tego ćwiczenia, odczuć napięcie w szyi. Utrzymaj tak uzyskaną pozycję przez 10 sekund, a samo ćwiczenie powtórz 5 razy.
  4. Kolejnym ćwiczeniem będzie uniesienie podbródka w kierunku sufitu. Następnie ukształtuj usta w dzióbek. Wykonaj to 3 razy. Takie ćwiczenie pomoże ukształtować ładną linię szyi. Ćwiczenie idealne dla kobiet.
  5. Aby wzmocnij swój podbródek – oprzyj go o wierzchołki dłoni i zdecydowanie na nie napieraj przez 15 sekund. Powtórz to ćwiczenie 10 razy.
  6. Na zmarszczki na czole idealnym okazuje się być krem półtłusty. Następnie środkowym i wskazującym palcem wykonaj delikatny masaż – od brwi ku górze.
  7. Połóż palce wskazujące na wewnętrznych końcach brwi. Następnie staraj się zmarszczyć brwi, pokonując powstały opór. Takie ćwiczenie zapobiegnie tworzeniu się zmarszczek pionowych na czole – tzw. lwich.
  8. Po obu stronach nosa umieść palce wskazujące. Przyciśnij je bardzo mocno i następnie staraj się zmarszczyć nos, pokonując powstały opór. Pomoże Ci to w walce z pionowymi bruzdami przy ustach.
  9. Możesz również umieścić palce wskazujące po obu stronach ust i mocno przycisnąć. Teraz próbuj ułożyć usta w dzióbek, również pokonując powstały w ten sposób opór. Dzięki temu będziesz walczyć z opadaniem kącików ust.
Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *