Planujesz imprezę firmową na jachcie? Czy przyda się patent żeglarski?

alcohol-alcoholic-bar-545058Imprezy firmowe w plenerze w ciekawych i atrakcyjnych warunkach cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli przedsiębiorstw. Nic w tym dziwnego – pozwalają pracownikom oderwać się od obowiązków zawodowych, spędzić ciekawie czas, a jednocześnie zintegrować z innymi. Co więcej, imprezy firmowe są skuteczną formą motywowania pracowników, warto więc organizować je dosyć regularnie.

Sprawdzoną formą imprezy firmowej może być wypoczynek na jachcie. Idealnie sprawdza się przede wszystkim w sezonie letnim, gdy warunki pogodowe pozwalają na aktywne żeglowanie także na naszych polskich akwenach. Zanim jednak zdecydujemy się na żeglarską imprezę firmową, warto zadbać o czarter jachtu w Gdańsku lub w innym turystycznym miejscu. Trzeba również zdecydować, kto będzie na jachcie kapitanem. Wynajem większych jednostek wymaga bowiem posiadania patentu żeglarskiego. W przypadku mniejszych jachtów armatorzy też o wiele przychylniej patrzą na klientów, którzy mają patenty żeglarskie czy inne wodne uprawnienia. Wynajmując im jacht można bowiem mieć pewność, że potrafią poruszać się na wodzie.

Pływanie samodzielne lub ze sternikiem

importer artykułów dekoracyjnychJeśli pracownicy firmy chcą pływać jedynie w swoim gronie, ktoś z nich musi mieć patent żeglarski, aby móc prowadzić łódkę, a jednocześnie wydawać polecenia innym członkom załogi. Dobrze by było, aby poza sternikiem była jeszcze chociażby jedna osoba, która miała już styczność z żeglarstwem i mogłaby pomóc w czasie trudniejszych warunków pogodowych. Jeśli jednak zależy nam przede wszystkim na wypoczynku i dobrej zabawie w gronie współpracowników, warto pomyśleć o opcji wynajęcia jachtu razem ze sternikiem. Owszem, jest to nieco droższa opcja, jednak dzięki temu można mieć pewność, że łódka będzie w stu procentach bezpieczna. Pamiętajmy również, że imprezy firmowe bywają dosyć mocno zakrapiane alkoholem, tymczasem osoba siedząca za sterem jachtu musi być w stu procentach bezpieczna. Pod tym względem prawo na wodzie jest równie restrykcyjne co prawo na drogach lądowych.

Warto wynajmować z wyprzedzeniem

Jeśli chcemy wynająć dobrą i sprawdzoną łódkę lub kilka jachtów na imprezę firmową, warto zacząć rozglądać się za nimi odpowiednio wcześniej. W szczycie sezonu raczej trudno o dobrą i sprawdzoną łódkę, ceny też są sporo wyższe niż podczas wcześniejszej rezerwacji. Poszukiwania warto rozpocząć od różnych stron rezerwacyjnych, ale równie dobrym pomysłem może być szukanie na forach tematycznych czy grupach związanych z żeglarstwem. Zanim wypłyniemy na wodę należy upewnić się, że jacht jest w pełni sprawny, kompleksowo wyposażony, a także czy posiada wszystkie niezbędne ubezpieczenia. Dzięki temu zabawa na wodzie będzie na pewno udana, a w razie jakichkolwiek problemów czy usterek nie trzeba będzie martwić się, że będziemy musieli ponieść koszty ich naprawy z własnej kieszeni.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *