Pięć zasad mądrego pożyczkobiorcy

bank-notes-cash-dollars-1630561

Pożyczki są dla ludzi. Zanim jednak zdecydujemy się na zaciągniecie pożyczki, warto poznać pięć zasad mądrego pożyczkobiorcy!

1. Zawsze porównuj koszty

Pożyczka na taką samą sumę oraz na ten sam okres może mieć o różnych pożyczkodawców inne koszty pożyczkowe – odsetki wynikające z oprocentowania, prowizję, wymóg wykupienia ubezpieczenia.

Wobec tego każdy mądry pożyczkobiorca powinien pamiętać o tym, aby sprawdzić pożyczki oferowane przez różne banki, a także dodatkowo przez pozabankowe firmy pożyczkowe, na przykład Kokos.pl. Także pozabankowo można znaleźć wiele świetnych okazji!

Dzisiaj do porównania kosztów można wykorzystać porównywarki pożyczek on-line, które w jednym miejscu prezentują wiele ofert. Warto jednak zawsze upewnić się co do kosztów na stronie WWW pożyczkodawcy, ponieważ nie każda porównywarka posiada aktualne dane.

2. Sprawdź warunki pożyczki

Pożyczkodawcy stosują różnego rodzaju warunki, które musi spełnić pożyczkobiorca, aby otrzymać pieniądze.

Zanim złożymy swój wniosek, sprawdźmy, czy rzeczywiście spełniamy wymagane kryteria. W przeciwnym przypadku stracimy tylko swój czas, ponieważ wniosek może zostać odrzucony.

3. Wybieraj bezpieczne pożyczki

Gdy wpadliśmy na ofertę taniej pożyczki, sprawdźmy zawsze, czy jest ona całkowicie bezpieczna. Niezależnie od tego, czy to pożyczka stacjonarna czy pożyczka on-line, powinniśmy dowiedzieć się, czy udzielająca ją firma jest godna zaufania.

Opinie na temat banków i firm pożyczkowych można znaleźć obecnie za pośrednictwem internetu.

4. Zawsze czytaj umowę, którą masz podpisać

Umowa pożyczkowa może być długa i pełna skomplikowanych zwrotów, ale warto przeczytać ją przed podpisaniem.

Gdy zainteresowała nas pożyczka on-line, ramową umowę pożyczkową można sprawdzić często od razu na stronie WWW pożyczkodawcy.

5. Zastanów się przed zaciągnięciem pożyczki

Na koniec warto także wskazać, że każdy mądry pożyczkobiorca powinien dokładnie przemyśleć, czy rzeczywiście potrzebuje pożyczki.

Nie decydujmy się na pożyczenie pieniędzy wtedy, gdy tak naprawdę nie musimy ich posiadać, na przykład na różne zachcianki. Lepiej oszczędzić niż zaciągać pożyczkę na coś, co nie jest palącą potrzebą!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *