Osuszanie budynków Kraków – jak pozbyć się pleśni z biura raz na zawsze?

brick-wall-3194516_960_720Jeśli chcesz usunąć ze ścian w swojej firmie narost pleśni, sięgnij najpierw po ocet. Może być bezpiecznie używany bez dodatkowej wentylacji i może być stosowany na prawie każdej powierzchni:

  • armatura łazienkowa i kafelki

  • odzież

  • meble

  • powierzchnie malowane

  • inne

Aby wyeliminować duże nagromadzenie pleśni, użyj go bez umiaru. W przypadku lekkich plam należy rozcieńczyć je równą ilością wody. Można również zapobiec tworzeniu się pleśni na dnie dywanów i wykładzin, z pomocą butelki z rozpylaczem. Ponadto istnieje ponad 90 zastosowań octu, które mogą oczyścić znacznie więcej niż tylko pleśń.

Amoniak jest tym, czego potrzebujesz.

Oczyść pleśń z drewnianych mebli ogrodowych i stołów piknikowych mieszaniną 1 szklanki amoniaku, 1/2 szklanki octu, 1/4 szklanki sody oczyszczonej i 1 litra wody. Dokładnie spłucz i użyj starego ręcznika frotte, aby wchłonąć nadmiar wilgoci. Ta sama kombinacja może czyścić pomalowane powierzchnie zewnętrzne. Aby usunąć pleśń z mebli wiklinowych, należy ją zmyć roztworem 2 łyżek amoniaku w 1 litrze wody. Użyj starej szczoteczki do zębów, aby dostać się do trudno dostępnych miejsc. Następnie należy dobrze spłukać i pozostawić do wyschnięcia na powietrzu.

Ważna uwaga dotycząca bezpieczeństwa przed użyciem amoniaku w jakiejkolwiek części domu, biura czy innego pomieszczenia: upewnij się, że używasz go w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, zawsze zakładaj gumowe rękawice i nigdy nie łącz amoniaku i wybielacza.

Chcesz wyczyścić zasłony prysznicowe w firmowej szatni?

To, że twoja plastikowa zasłona prysznicowa lub wykładzina jest brudna i pokryta pleśnią nie oznacza, że ​​musisz ją wyrzucić. Spróbuj wyprać ją w pralce w towarzystwie dwóch starszych ręczników kąpielowych (aby zapobiec marszczeniu się plastikowych zasłon) w delikatnym detergencie. Dodaj 1/2 szklanki sody oczyszczonej do detergentu podczas cyklu prania i 1/2 szklanki octu . Zanim maszyna przejdzie w cykl wirowania, zdejmij zasłonę i pozwól jej nieco wyschnąć. Nie wkładaj jej do suszarki.

Chlor to kolejna możliwość pozbycia się pleśni w firmowej łazience.

Umieść zasłonę prysznicową i ręczniki w suszarce na najniższym ustawieniu temperatury przez 10 minut, a następnie natychmiast wysusz. Pozbądź się gumowej maty prysznicowej z pleśni, mocząc ją w roztworze 1/8 szklanki wybielacza chlorowego w 1 litrze wody przez 3-4 godziny. Dobrze spłucz.

Aby usunąć pleśń z tapicerki i innych tkanin, namocz gąbkę w roztworze 1/2 szklanki boraksu rozpuszczonego w 2 szklankach gorącej wody i wcieraj w uszkodzone miejsca. Pozwól mu zanurzyć się na kilka godzin, aż plama zniknie, a następnie dobrze spłucz. Aby uzyskać ten sam efekt na ubranie, zanurz odzież w roztworze 2 filiżanek boraksu i 2 litrów wody. Boraks może również ułatwić inne męczące prace.

Jeśli nic z tych metod nie pomoże -albo też jeśli pleśń szybko wróci oznacza to, że problem jest większy i być może będzie konieczne osuszanie budynków kraków. Dowiedz się na ten temat więcej i odpowiednio zareaguj. W końcu tutaj chodzi o zdrowie Twoje i Twoich pracowników!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Osuszanie budynków Kraków – jak pozbyć się pleśni z biura raz na zawsze?

  1. Andrzej
    11 września 2019 at 08:05

    Szukam fajnych, dobrej jakości dywanów we w miarę przystępnych cenach. W mojej miejscowości nie ma ani jednego sklepu z dywanami, jestem więc niejako skazana na zakupy przez internet i przeszukiwanie sklepów online. Na https://www.kochamydywany.pl/dywany-dywilan znalazłam naprawdę fajną ofertę i coraz bardziej jestem chętna do zamówienia. Kupowaliście już może kiedyś w tym sklepi i możecie coś więcej powiedzieć o jakości dywanów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *