Jak oglądać filmy online bez buforowania?

video-3759798_960_720Jeśli regularnie korzystasz z filmów przesyłanych strumieniowo, prawdopodobnie doświadczyłeś filmu, który buforuje zamiast się odtwarzać. Jeśli tak się dzieje, możesz:

  • spróbować zresetować urządzenia, aby sprawdzić, czy połączenie się poprawi,

  • przenieść urządzenia bezprzewodowe, w tym router,

  • lub użyć ustawienia niższej jakości przesyłania strumieniowego, jeśli jest dostępne.

Jeśli to się nie powiedzie, możesz skontaktować się z dostawcą usług przesyłania strumieniowego lub usługodawcą internetowym w celu uzyskania pomocy, by jak najszybciej płynnie oglądać interesujące Cię filmy online.

Jeśli wideo zachowuje buforowanie

Jeśli nie możesz zmusić HDOnline do strumieniowego przesyłania filmu wystarczająco szybko, albo Netflix nie dostarczy Twojego filmu bez niekończących się przerw, łatwo jest się sfrustrować.

W najlepszym przypadku usługa przesyłania strumieniowego filmów pobierze ułamek multimediów z miejsca, w którym odbywa się przesyłanie strumieniowe, proces znany jako buforowanie, wystarczająco szybko, abyś nawet tego nie zauważył. Ale jeśli twoje połączenie jest wolne lub nasycone innym ruchem internetowym, buforowanie może trwać tak długo, że przeszkadza w możliwości oglądania filmu lub programu telewizyjnego.

Jeśli tak się dzieje, a film nadal buforuje, możesz spróbować rozwiązać problem z połączeniem internetowym, aby sprawdzić, czy możesz to przyspieszyć. Upewnij się, że urządzenie jest podłączone do właściwej sieci bezprzewodowej lub, jeśli korzystasz z połączenia przewodowego, że wszystkie kable są prawidłowo podłączone.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

Rozważ zrestartowanie routera internetowego i modemu, a także komputera, telewizora lub innego urządzenia do przesyłania strumieniowego, aby sprawdzić, czy to poprawi połączenie. Zanim to zrobisz, upewnij się, że zapisałeś wszystkie pliki, które masz otwarte na urządzeniach i że nikt inny nie polega na twoim urządzeniu do wykonywania pracy, która mogłaby zostać przerwana.

Jeśli to nie pomoże, rozważ przeniesienie routera i urządzeń bliżej siebie, jeśli jest to możliwe, lub umieść je w taki sposób, aby mniej ścian dzieliło urządzenia i potencjalnie zakłócało sygnał bezprzewodowy.
Weź również pod uwagę wielkość ruchu w sieci. Na przykład, jeśli inne osoby w twoim domu przesyłają strumieniowo multimedia, pobierają duże pliki lub grają w gry przy tym samym połączeniu, połączenie może być przesycone.

Dostosowywanie ustawień przesyłania strumieniowego

Niektórzy dostawcy strumieniowych filmów umożliwiają przesyłanie strumieniowe niższej jakości filmu lub programu telewizyjnego, jeśli masz ograniczone połączenie. Na przykład możesz być w stanie przesyłać strumieniowo swoje treści w standardowej rozdzielczości zamiast w wysokiej rozdzielczości. Sprawdź dostawcę i ustawienia online, aby sprawdzić, czy jest to możliwe, i spróbuj użyć ustawienia niższej jakości, jeśli jest dostępne, aby skrócić czas buforowania.

Skontaktuj się z dostawcami usług

Jeśli masz nieoczekiwane problemy z przesyłaniem strumieniowym wideo, możesz skontaktować się z dostawcą usług internetowych lub dostawcą multimediów strumieniowych, aby poprosić o pomoc.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *