Jak odzyskać pieniądze z konta VAT? Kilka istotnych wskazówek

calculator-428294_1280

Prawo stale ulega zmianie i nie zawsze jest to dobra lub nawet wygodna dla przedsiębiorców zmiana. Często możemy mieć problemy z nowymi narzędziami, które otrzymujemy od osób rządzących. Jednym z takich przykładów jest chociażby zmiana w rozliczaniu podatku VAT, który obecnie wpływa na rozdzielne konto.

Wiele osób pyta, gdzie leży problem, skoro VAT i tak należy do państwa, więc nie możemy wykorzystywać go do celów prywatnych i traktować jako zarobku. Otóż każdy przedsiębiorca czasem ponosi koszty, które odlicza od swojego podatku VAT. W takich momentach dostęp do środków zgromadzonych na koncie VAT, jest naprawdę przydatny. Jak widać, coś, co miało ułatwić kwestie prowadzenia biznesu, sprawiło, że znowu mamy do czynienia z niekoniecznie jasnymi przepisami. Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie, jak odzyskać pieniądze z konta VAT.

Mam niewykorzystane środki, które są zamrożone – co zrobić?

Należy złożyć odpowiednie pismo w Urzędzie Skarbowym, do którego podlegasz. Czy to skomplikowane? Biorąc pod uwagę, że żyjemy w dobie cyfryzacji, bez problemu znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania w sieci. Dzięki temu nie musisz iść bezpośrednio do Urzędu Skarbowe po plik dokumentów, gdyż wystarczy pobrać je z Internetu. Wystarczy je wydrukować i z gotowym zestawem udać się na miejscu. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo czasu na staniu w kolejkach jedynie po druczek, by na następny dzień wrócić z wypełnionymi wnioskami o udostępnienie pieniędzy z konta VAT. Skoro wiesz już jak odzyskać pieniądze z konta VAT, warto zastanowić się co zrobić w momencie, gdy decyzja będzie odmowna.

Co w przypadku odmowy?

Powinniśmy raczej zapytać w pierwszej kolejności, czy naczelnik Urzędu Skarbowego w ogóle może nam odmówić wypłacenia środków z konta VAT. Odpowiedź niestety brzmi TAK. Dlaczego? Chociażby ze względu na ewentualne zaległości skarbowe. Co w takich chwilach należy zrobić? Najlepszym rozwiązaniem jest bezpośredni kontakt z profesjonalnym księgowym, który zajmie się Twoją indywidualną sprawą i odpowie na dosłownie wszystkie pytania odnośnie tego, jak odzyskać pieniądze z konta VAT w sposób legalny.

Masz jedno pytanie lub biura księgowe w danym momencie są dla Ciebie niedostępne? W takim razie skorzystaj z konsultacji telefonicznie lub online. Większość firm prowadzi takie linie dla swoich klientów lub oferuje konsultację za wcześniejszą opłatą – wiele biur księgowych na krótkie pytania odpowie bezpłatnie. Warto więc skorzystać z takiego wsparcia, które może okazać się niezbędne do osiągnięcia celu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *