Jak odzyskać pieniądze z konta VAT? Kilka istotnych wskazówek

calculator-428294_1280

Prawo stale ulega zmianie i nie zawsze jest to dobra lub nawet wygodna dla przedsiębiorców zmiana. Często możemy mieć problemy z nowymi narzędziami, które otrzymujemy od osób rządzących. Jednym z takich przykładów jest chociażby zmiana w rozliczaniu podatku VAT, który obecnie wpływa na rozdzielne konto.

Wiele osób pyta, gdzie leży problem, skoro VAT i tak należy do państwa, więc nie możemy wykorzystywać go do celów prywatnych i traktować jako zarobku. Otóż każdy przedsiębiorca czasem ponosi koszty, które odlicza od swojego podatku VAT. W takich momentach dostęp do środków zgromadzonych na koncie VAT, jest naprawdę przydatny. Jak widać, coś, co miało ułatwić kwestie prowadzenia biznesu, sprawiło, że znowu mamy do czynienia z niekoniecznie jasnymi przepisami. Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie, jak odzyskać pieniądze z konta VAT.

Mam niewykorzystane środki, które są zamrożone – co zrobić?

Należy złożyć odpowiednie pismo w Urzędzie Skarbowym, do którego podlegasz. Czy to skomplikowane? Biorąc pod uwagę, że żyjemy w dobie cyfryzacji, bez problemu znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania w sieci. Dzięki temu nie musisz iść bezpośrednio do Urzędu Skarbowe po plik dokumentów, gdyż wystarczy pobrać je z Internetu. Wystarczy je wydrukować i z gotowym zestawem udać się na miejscu. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo czasu na staniu w kolejkach jedynie po druczek, by na następny dzień wrócić z wypełnionymi wnioskami o udostępnienie pieniędzy z konta VAT. Skoro wiesz już jak odzyskać pieniądze z konta VAT, warto zastanowić się co zrobić w momencie, gdy decyzja będzie odmowna.

Co w przypadku odmowy?

Powinniśmy raczej zapytać w pierwszej kolejności, czy naczelnik Urzędu Skarbowego w ogóle może nam odmówić wypłacenia środków z konta VAT. Odpowiedź niestety brzmi TAK. Dlaczego? Chociażby ze względu na ewentualne zaległości skarbowe. Co w takich chwilach należy zrobić? Najlepszym rozwiązaniem jest bezpośredni kontakt z profesjonalnym księgowym, który zajmie się Twoją indywidualną sprawą i odpowie na dosłownie wszystkie pytania odnośnie tego, jak odzyskać pieniądze z konta VAT w sposób legalny.

Masz jedno pytanie lub biura księgowe w danym momencie są dla Ciebie niedostępne? W takim razie skorzystaj z konsultacji telefonicznie lub online. Większość firm prowadzi takie linie dla swoich klientów lub oferuje konsultację za wcześniejszą opłatą – wiele biur księgowych na krótkie pytania odpowie bezpłatnie. Warto więc skorzystać z takiego wsparcia, które może okazać się niezbędne do osiągnięcia celu.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *