Od opuszka palca po nowoczesne funkcje, czyli jak Iphone zawojował świat!

oto praca appleW styczniu 2007 r. Steve Jobs przedstawił Apple iPhone podczas swojego przemówienia na konferencji Macworld Conference and Expo. Po raz pierwszy na ekranie i w dłoni Jobsa telefon wyglądał jak elegancki, ale nieożywiony czarny prostokąt.

Następnie Jobs dotknął ekranu. Nagle pozbawiony cech prostokąt stał się interaktywną powierzchnią. Jobs umieścił opuszek palca na strzałce ekranowej i przesunął ją od lewej do prawej. Kiedy jego palec poruszył, strzała poruszyła się wraz z nim, odblokowując telefon. Dla niektórych osób ta interakcja między ludzkim palcem a obrazem na ekranie – i jej wpływ na zachowanie iPhone’a – była bardziej niesamowita niż wszystkie inne funkcje łącznie! Dzisiaj funkcjonują miejsca takie jak serwis iphone 7 katowice i nowe pokolenia mają tego świadomość, należy jednak pamiętać, iż te funkcje są rozliczne.

I te funkcje są rozliczne!

Pod pewnymi względami iPhone jest bardziej jak komputer typu palmtop niż telefon komórkowy. Podobnie jak w przypadku wielu smartfonów, możesz go używać do:

nawiązywania i odbierania połączeń
oglądania filmów
słuchania muzyki
przeglądania Internetu
wysyłania i odbierania wiadomości e-mail i SMS-ów

Możesz także robić zdjęcia i nagrywać filmy (za pomocą iPhone’a 3GS lub nowszego) za pomocą wbudowanego aparatu, importować zdjęcia z komputera i porządkować je wszystkie za pomocą oprogramowania iPhone’a.

W 2008 roku Apple wprowadził iPhone’a drugiej generacji. Ten iPhone działa w sieciach komórkowych trzeciej generacji (3G) i ma odbiornik GPS. Umożliwia także przeglądanie danych map i satelitów z Map Google, w tym nakładek pobliskich firm. Właściciele oryginalnego iPhone’a mieli możliwość uaktualnienia oprogramowania na swoich telefonach. Oprogramowanie 2.0 dało starym telefonom nowe funkcje, ale bez odbiornika GPS i możliwości sieci 3G.

W 2009 roku Apple wypuścił iPhone 3GS.

Modele iPhone 3GS mają większą pojemność niż wcześniejsze telefony iPhone. Mają też lepszy aparat, który jest w stanie robić zdjęcia i nagrywać filmy z prędkością 30 klatek na sekundę. Kolejną dodaną funkcją jest kompas, który przydaje się, gdy musisz znaleźć drogę przez nieznane terytorium. Również w 2009 roku pojawił się iPhone OS 3.0, który oferował wiele ulepszeń, takich jak możliwość wycinania i wklejania.

W 2010 r. Steve Jobs wyszedł na scenę, aby ogłosić niekwestionowany sukces Apple nowej generacji: iPhone 4. iPhone 4 ma dwie kamery – jedną z przodu i jedną z tyłu. IPhone 4 ma wyświetlacz Retina o lepszej rozdzielczości niż wcześniejsze telefony. Oznaczało to także odejście od podstawowego projektu iPhone’a – telefon nie ma lekko zakrzywionego tyłu, więc leży płasko na powierzchniach. Jobs ogłosił także nową nazwę systemu operacyjnego iPhone: iOS, zmodyfikowaną wersję systemu operacyjnego Macintosh OS X używanego na komputerach stacjonarnych i laptopach Apple.

W czerwcu 2011 r. Apple ogłosiło iOS 5 dla iPhone 3GS i nowszych, który obejmuje synchronizację danych z usługą iCloud, a także iMessage, integrację z Twitterem i wygodny nowy ekran powiadomień przesuwnych. W październiku 2011 r. Apple zaprezentowało iPhone’a 4S z szybszym procesorem A5 i znacznie ulepszonym aparatem, który wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 8 megapikseli i wideo w wysokiej rozdzielczości 1080p.

- Serwis Apple – szybka i profesjonalna pomoc techniczna

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

2 komentarz do “Od opuszka palca po nowoczesne funkcje, czyli jak Iphone zawojował świat!

  1. Marek
    30 października 2020 at 18:19

    Sam myślałem, że iPhony są przereklamowane dopóki nie kupiłem i nie przekonałem się jak wygodne są w użyciu. A co do serwisu to chyba psują się jak każdy inny sprzęt. Przed upadkiem można się zabezpieczyć, sam kupiłem pokrowiec, jeden z tych tutaj: https://inkhouse.pl/materialy,do-iphone,n-153.html ale wiadomo, że nie chronią one przed wszystkimi uszkodzeniami.

  2. Tomasz
    7 października 2021 at 08:58

    Serwis MacBooków dostępny na https://idared-serwis.pl/serwis-macbook/ to najlepsze rozwiązanie, jeśli macie jakikolwiek problem z Waszym urządzeniem. Nie polecam prób naprawy na własną rękę, gdyż można spowodować wiele dodatkowych i dużo poważniejszych uszkodzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *