Obuwie do pracy – jeśli nie szpilki to, co?

woman-4290855_960_720Bez względu na to, jak bardzo bolą Cię stopy, noszenie obcasów do pracy może być trudnym do pokonania wyzwaniem. Wysokie obcasy są często tolerowane, pomimo powszechnej wiedzy, że są niezwykle szkodliwe dla twoich stóp.

Jak więc ubierać się do biura bez rezygnacji z wygody i stylu?

Czółenka na płaskiej podeszwie to Święty Graal, którego szukałeś. Przy tak wielu różnych sylwetkach i stylach do wyboru (zobacz na https://denicler.eu/pol_m_Buty-460.html), będziesz czuć się tak samo modnie jak na obcasach. Ponadto palce u nóg z zadowoleniem przyjmą tak potrzebną przerwę od nacisku, jaki przeżywają w wysokich szpilkach. Bez względu na to, jak formalne lub swobodne może być twoje środowisko pracy – czółenka, balerinki – wszystkie tego typu buty są zawsze fantastycznym sposobem na wyrażenie swojej osobowości w trakcie kariery.

Korzyści z noszenia butów na płaskiej podeszwie do pracy

Kiedy weźmiesz pod uwagę zalety noszenia balerinek z punktu widzenia wygody, prawdopodobnie zaczniesz się zastanawiać, dlaczego kiedykolwiek opuściłaś dom w szpilkach. Obcasy zmuszają twoje ciało do naśladowania ruchu schodzenia po stromym spadku, wypychając całą postawę z wyrównania postawy, która mu sprzyja.

Kiedy masz na sobie szpilki:

  • nadmierny nacisk jest wywierany na kolana
  • dolna część pleców jest przechylona do przodu
  • mięśnie łydek są mocno napięte przez dłuższy czas.

W ciągu wielu lat zmiany w wyrównaniu kręgosłupa mogą powodować poważne obrażenia. Zapalenie stawów w kolanach, słabe stawy biodrowe, sztywne ścięgna Achillesa i choroba stawów w palcach u nóg mogą narastać, aby znacząco wpłynąć na ogólny stan zdrowia twojego ciała.

Po co męczyć się z całym tym bólem, skoro możesz wyglądać równie dobrze w płaskich butach? Oto niektóre z głównych powodów noszenia wygodnych balerinek do pracy:

Rozluźnione mięśnie łydek

Buty nie popychają stóp do przodu dzięki podwyższonej konstrukcji pięty, więc mięśnie nóg nie muszą nadmiernie kompensować, jak na wysokich obcasach. Kiedy twoje stopy zostaną mocno osadzone na ziemi, twoje łydki mogą się zrelaksować.

Kiedy po raz pierwszy zmienisz buty z obcasów na płaskie w pracy, prawdopodobnie zauważysz, że odczuwasz mniej bólu. Ciągły wysiłek zaciskania łydek, aby pomóc ci utrzymać równowagę na wysokich obcasach, może być wyczerpujący dla nóg, a pomijanie takiego obuwia może pomóc Ci poczuć się bardziej komfortowo przez cały dzień.

Równomierny rozkład masy

Znasz ten ból w stopie po męczącym dniu chodzenia na wysokich obcasach? Balerinki zazwyczaj eliminują ten ból, zachęcając kręgosłup do dostosowania się do jego naturalnego wyrównania. Kiedy Twoja waga jest równomiernie rozłożona na podeszwach stóp, cała twoja postawa poprawia się i zmniejsza obciążenie stawów.

Jeśli nie jest to wystarczający powód, aby zainwestować w parę balerinek do pracy, wyrównana postawa poprawia również równowagę i siłę rdzenia. Zgadza się – noszenie butów na płaskiej podeszwie może pomóc opanować tę trudną pozycję niczym balansowanie na zajęciach jogi!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *