Obowiązki dyrektora szkoły względem nauczycieli – omawiamy te podstawowe

teacher-1280966_640Praca nauczyciela to spore wyzwanie, któremu nie każdy jest w stanie sprostać. Nauczyciele mają wiele obowiązków, które musza wykonywać na co dzień. Ale też obowiązki ma wobec nich dyrektor szkoły. Nauczyciele pracują bowiem w oparciu o specjalne zasady znajdujące się w karcie nauczyciela. Mają z tego względu sporo różnych przywilejów, których nie mają przedstawiciele innych zawodów.

Nauczyciel, który pracuje w konkretnej placówce, powinien przede wszystkim jeszcze przed rozpoczęciem konkretnego roku szkolnego mieć przedstawioną przez dyrektora podstawę programową oraz zakres materiału, jaki powinien przekazać uczniom w trakcie roku szkolnego. Dyrektor szkoły powinien również zadbać o to, by nauczyciel miał w miarę dopasowany plan zajęć. Nie powinno być tak, że zajęć dydaktycznych ma 2-3 godziny, a musi spędzić w szkole cały dzień, bo ma sporo okienek. Dyrektor musi układać plan zajęć tak, aby każdy nauczyciel miał zapewnioną ciągłość pracy i jak najmniejszą liczbę okienek i czasu wolnego. Czas ten jest bowiem bardzo często po prostu niewykorzystany.

Dostęp do pomocy dydaktycznych

Każdy dyrektor szkoły powinien zadbać o to, by nauczyciele mieli zapewnione komfortowe i wygodne warunki wykonywania obowiązków zawodowych. Warto zadbać przede wszystkim o wszelkie pomoce dydaktyczne, także te nowoczesne i oparte na nowych technologiach. Przydadzą się tablice multimedialne, projektory i rzutniki, a także telewizory oraz monitory i dostęp do internetu. Przygotowanie ciekawych zajęć wymaga bowiem kreatywności i korzystania z rożnych możliwości przekazywania informacji. Jeśli lekcje zawsze będą wyglądały tak samo i będą opierały się jedynie na pracy z podręcznikiem i notowaniem w zeszycie, skuteczność nauczania nauczyciela z pewnością nie będzie wysoka. Dzieci i młodzież lubią urozmaicenie i często uczą się przez zabawę lub wtedy, gdy wiedza jest im przekazywana w nietypowy sposób.

Korzystaj ze sprawdzonych źródeł

Dobry nauczyciel powinien mieć dostęp do wszystkich nowoczesnych materiałów i pomocy naukowych. Sporo możliwości i duży wybór znajduje się na https://sklep.nowaera.pl/. To księgarnia internetowa, w której ofercie znajdziemy przede wszystkim podręczniki oraz różnego rodzaju pomoce naukowe i dydaktyczne, przydatne w trakcie prowadzenia zajęć. Księgarnia z pomocami doskonale przyda się wtedy, gdy nauczyciel musi samodzielnie zorganizować sobie materiały dodatkowe. Owszem, to do obowiązków dyrektora należy ich zapewnienie, ale często zdarza się, że szkoła po prostu nie ma pieniędzy i możliwości doskonałego urządzenia wszystkich pracowni. Nauczyciele często na własną rękę kupują różne niezbędne materiały. To także pokazuje, że przedstawiciele tego zawodu mają poczucie misji i niekoniecznie przeliczają wszystko na pieniądze.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *