Objazdowe wycieczki po Maroku

Arganowe drzewo, poludniowe Maroko_800x533

Jakie jest takie prawdziwe oblicze Królestwa Maroka? Czy to ciasne i ciemne uliczki mediny, targowiska pełne aromatycznych przypraw i czy to splendor bajecznych hoteli? Na pewno największe bogactwo kraju to najwyższej jakości rękodzieło, orientalna kultura i bogactwo doznań dla  na każdym kroku. Maroko to kraj ogromnych kontrastów. Doświadczyć można tego samego dnia 40 stopniowego upału na Saharze a wieczorem ośnieżonych szczytów Gór Atlasu. Zakwaterowanie jest także mocno zróżnicowane – od pachnących kwiatami pomarańczy pałaców, pięknych willi nad morzem, aż po proste biwaki na pustyni.

Maroka zimą? Jak najbardziej TAK!

Maroko posiada kilkanaście stref klimatycznych. Zimą najlepiej udać się w regiony pustynne na słynne wydmy Erg Chebbi, popularnie znane jako Wydmy Merzouga. Są one najwyższymi i najbardziej niezwykłymi wydmami w Maroku. Spektakularnie fotogeniczne, pomarańczowo-żółte wydmy Erg Chebbi składają się  z ziarenek kwarcu o podobnej wielkości, czemu zawdzięczają swój fenomenalny kolor. Krajobraz wydm Erg Chebbi to jedno z najpiękniejszych miejsc w Maroku i zarazem unikatowe w skali światowej.

Kolejne ciekawe pod względem turystycznym pustynne destynacje to Zagora i okolice. Zagora stanowi naturalną ‘bramę Sahary’ i jest punktem wypadowym na wycieczki, zwiedzanie licznych kazbah i biwakowanie na pustyni. Podobnie jak większość miejscowości w regionie architektura ma rdzawy czerwony kolor, kontrastujący z zielenią oazy palmowej. Góra Jebel Zagora majestatycznie dominuje nad panoramą miasta i zaprasza do wędrówek.

Wakacje w Marrakeszu_800x533

Marrakesz – przeżyj noc z tysiąca i jednej baśni w luksusowym hotelu

Zimą warto tez odwiedzić Marrakesz, dni są pełne słońce i często bezchmurne, choć w grudniu i styczniu wieczory bywają nieco chłodne. Najlepsze hotele w Marakeszu oferują luksusowe wille i apartamenty wyposażone w kominki, zarówno w salonie jak i na tarasie, opalane naturalnym drewnem jak np. w Royal Mansour. To hotel należący do panującej rodziny królewskiej Mohammeda VI, dla najbardziej wymagających i zamożnych podróżnych. Jeśli marzycie o zimowych wakacjach w Marrakeszu to najlepiej upewnić się, że hotel posiada zewnętrzny podgrzewany basen. Większość ekskluzywnych hoteli jak Amanjena, Selman i Royal Mansour z oferty biura CARTER®  takowe posiadają. Okres pomiędzy listopadem a kwietniem to świetny czas na grę w golfa. Miłośnicy tego sportu będą zachwyceni świetnie utrzymanymi polami golfowymi, zarówno w Marrakeszu jak i w Agadirze oraz w okolicach Casablanki.

Bezpieczne zwiedzanie Maroka

Mieszkańcy Maroka są niezwykle gościnni i otwarci na cudzoziemców, z dumą prezentują podróżnym walory swojego kraju. Są tolerancyjni w stosunku do tzw. ‘innowierców’ i nie próbują na siłę moralizować turystów. Poza największymi miastami generalnie jest to kraj bardzo bezpieczny, porządku publicznego strzeże królewska żandarmeria uzbrojone w nowoczesne auta i motocykle marki BMW . Turystyczne metropolie mają do siebie niestety to, ze przyciągają naciągaczy, kieszonkowców i różnej maści drobnych oszustów. Niemniej jednak, poziom bezpieczeństwa w Maroko jest wyższy, niż w podobnego rozmiaru europejskich miastach. Zapewne ma to związek z niższym spożyciem alkoholu przez mieszkańców oraz wysokimi karami za handel środkami odurzającymi.

Szafszawan-w-Maroku

Marrakesz-Muzeum-Yves-Saint-Laurent

Polecamy:
- Meble biurowe od A do Z – rozwiązanie, którego szukasz

Marrakesz-mury

Klimat Maroka ukształtowany jest wpływami powietrza znad Atlantyku, wpływami śródziemnomorskimi, górskimi i gorącymi pustynnymi. Powoduje to zróżnicowany sezon turystyczny, w zależności od regionu kraju. Trudno określić w kilku zdaniach klimat Maroka, ale można go opisać jako klimat śródziemnomorski i subtropikalny na wybrzeżu i pustynny w regionie Sahary i na południu kraju. Pakując walizkę podróżny powinien mieć na uwadze duże różnice temperatur.

Zainteresowały Was magiczne podróże do Maroka i autentyczne wycieczki objazdowe?

Oto kilka inspiracji:

https://carter.eu/blog/wycieczki-do-maroka/

A może pokochasz pachnący wanilia Zanzibar?

https://carter.eu/kierunki/ocean-indyjski/zanzibar-i-archipelag

Butikowe biuro podróży CARTER® serdecznie zaprasza do kontaktu z doświadczonymi projektantami podróży:

travel@carter.eu, 22 392 60 16/17, 509 601 246

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ/videos

 

 CARTER luksusowe wycieczki

Zobacz również serwis: wszywkaalkoholowabydgoszcz.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *