Mebel niezbędny w garażu i warsztacie – jaki stół warsztatowy wybrać?

3109940fa8312cb47e32969bf1ae2c63

Kiedy myślimy o wyposażeniu warsztatu czy pracowni, na myśl przychodzą nam profesjonalne sprzęty i maszyny. Jednak podstawą zarówno drobnych domowych napraw, jak i profesjonalnych prac mechanicznych jest stół warsztatowy. Sprawdź, jakie stoły robocze sprawdzą się do Twoich potrzeb.

Profesjonalne stoły warsztatowe są niezwykle cennym elementem wyposażenia warsztatu czy chociażby przydomowego garażu. Solidny blat jest idealnym miejscem do napraw czy zwykłego majsterkowania. Przekonaj się, że profesjonalny stół warsztatowy może wydanie wpłynąć na komfort Twoich działań.

Stoły warsztatowe – dostępne rodzaje

Stoły warsztatowe możemy podzielić ze względu na kilka zasadniczych kryteriów. Jednym z najważniejszych jest rodzaj blatu, jaki wykorzystano do konstrukcji stołu warsztatowego. Gruby blat roboczy to podstawa dla ciężkiego przemysłu czy prac, w których wykorzystuje się ciężkie, twarde materiały. Wielkość blatu również jest istotnym czynnikiem, jednak tutaj wszystko zależy od potrzeb użytkownika. Stoły warsztatowe dostępne są w różnych rozmiarach. Warto tylko pamiętać, że komfort pracy zapewni duży, przestronny blat, wykonany najlepiej z materiału, który zniesie maksymalne obciążenie. W zależności od swoich potrzeb, możesz wybrać stół warsztatowy, który posiada blat wykonane z:

  • tworzywa sztucznego – blaty PCV są lekkie i łatwe w transporcie, cechuje je również najniższa cena, jednak trudno wyobrazić sobie tego typu stół w warsztatach, gdzie części kładzione na stole ważną po kilkadziesiąt kilogramów. Plastikowe blaty spotkamy raczej na stanowiskach montażowych niewielkich części, kiedy stoły warsztatowe nie są poddawane dużym obciążeniom, za to ważne jest szybkie i łatwe czyszczenie.
  • sklejki – stoły warsztatowe z blatem ze sklejki spotkamy stosunkowo często, ponieważ jest to dobry kompromis między wytrzymałością, a niskimi kosztami produkcji. Jeśli zatem szukasz taniego, ale dość wytrzymałego mebla, może warto wyposażyć warsztat w tego rodzaju stół. Jeśli jednak wykonujesz na nim cięższe prace, sklejka może okazać się niewystarczająca.
  • drewna – solidne, drewniane stoły warsztatowe to zdecydowanie rozwiązanie polecane dla profesjonalistów, którzy szukają trwałych i estetycznych rozwiązań. Drewniany stół świetnie wkomponuje się do zakładu stolarskiego czy innej manufaktury. Będzie zarówno spełniał swoją rolę, jak i nadawał charakteru wnętrzu.
  • stali – na koniec najbardziej wytrzymałe stoły ze stalowym blatem. Ten rodzaj stołu idealnie sprawdzi się w warsztacie czy w hali produkcyjnej, gdzie wyposażone meble muszą być najwyższej trwałości. Do wykonywania ciężkich prac, które na dodatek brudzą, stalowy stół będzie optymalnym rozwiązaniem.
Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *