(Nie)oczywiste wskazówki dla web designerów

Więc myślisz o tym, aby uzyskać więcej informacji na temat całego projektu strony internetowej? Cóż, zdecydowanie warto zmienić niektóre z podstaw, zanim zdecydujesz się zanurkować w ten temat. Nie obawiaj się jednak, ponieważ w tym wpisie postaramy się spojrzeć na wszystkie główne potrzeby, o których musisz pamiętać podczas projektowania witryny.

flat-2126880_960_720Przejdźmy od razu. Jeśli kiedykolwiek w ogóle pracowałeś nad projektowaniem stron internetowych, to wiesz, że szablony są koniecznością. Pomagają Ci określić, gdzie idzie zawartość i jak będzie wyglądała ogólna struktura witryny. Teraz wszystko jest w porządku, ale czy jest coś do rozważenia, jeśli to tylko szablony i projekty? Mam na myśli, czy naprawdę nie ma tu zbyt wiele pod względem wzornictwa?

Przy tworzeniu strony internetowej istotne jest silne zrozumienie tematu i dopasowanie układu. Czemu? To dlatego, że ułatwia to czytanie treści i zapewnia większą równowagę między treścią a białą przestrzenią.

Więc jak to zrobić? Cóż, cieszę się, że pytasz. Zawsze dobrze jest ustawić pewne wytyczne, aby mieć pewność, że wszystkie twoje treści są:

  • czyste,

  • uporządkowane

  • dobrze zaprezentowane.

Nie znaczy to, że wszystko powinno zawsze być trzymane na marginesie. Jest to bardziej szablon, który sprawi, że Twój projekt będzie wyglądał lepiej. Rzeczy takie jak kształty tła, obrazy i banery mogą być nieco zapomniane, ponieważ elementy te są bardziej akcentem projektu, a nie elementem strukturalnym. Istnieje wiele przewodników, które można pobrać – są pomocne wszystkim początkującym.

Pusta przestrzeń

Zaczynam od tej sekcji, stwierdzając oczywistość. Pusta przestrzeń w rzeczywistości nie oznacza przestrzeni, która jest pusta. Pusta przestrzeń jest czymś, co może być dość subiektywne. Niektórzy mogą powiedzieć, że nigdy nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca, podczas gdy inni twierdzą, że witryna wygląda zwyczajnie. Cóż, osobiście wierzę, że nigdy nie możesz mieć tego za dużo. Krótko mówiąc, pusta przestrzeń jest dobrym sposobem na przyciągnięcie większej uwagi do wybranego przez ciebie elementu i nadanie mu większej wagi. Spójrz na to jak to robi https://www.cube3d.pl.

Taka przestrzeń daje mocny, wyraźny przykład tego, jak wykorzystać przerwy na stronie, aby zwrócić uwagę na wybraną sekcję i zasugerować to, by poświęcić jej większą uwagę.

Treść – jak zachować prostotę?

Teraz, gdy już rozumiemy tę wolną przestrzeń, warto wspomnieć o treściach. Treść jest w zasadzie ważnym terminem na każdej stronie. I choć może się wydawać, że to nie ma nic wspólnego z projektem, to faktycznie tak jest. Zbyt duża liczba treści w jednym obszarze może sprawić, że strona będzie wyglądać na zagmatwaną i nieczytelną. Jeśli chcesz, aby Twoja sekcja się wyróżniała, warto zauważyć, że mały akapit tekstu może służyć dokładnie tak samo, jak połowa tekstu z książki.

Platformy – oczekiwania kontra rzeczywistość

Przejdźmy do niektórych ograniczeń, z którymi możesz się zmierzyć. Teraz, jeśli jesteś już projektantem i masz luksus korzystania z WordPressa lub jakiegokolwiek innego CMS-a, to prawdopodobnie wiesz, że istnieje sporo ograniczeń. Jednak dla osób niewykształconych w świecie CMS warto zauważyć, że nie wszystko, co chcesz uwzględnić w projekcie, jest w rzeczywistości możliwe. Musisz o tym pamiętać przy każdy projekcie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *