Najskuteczniejsze metody poszukiwania pracy

jobsearch

Jesteś już od dłuższego czasu osobą bezrobotną? A może masz dość obecnej pracy i szukasz czegoś nowego, co pozwoli Ci się rozwijać i odetchnąć pełną piersią od sztywnych ram zatrudnienia w danej firmie? Zacznij zatem poszukiwanie pracy według metod, ujętych w tym artykule.

Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie…

Jest to metoda stara jak świat, ale nie pozbawiona swojej skuteczności. Mowa tutaj o zasięgnięciu języka wśród rodziny, znajomych, przyjaciół itp. Często bywa tak, że znajomi Twoich znajomych wiedzą, że gdzieś tam poszukiwany jest specjalista z Twoim doświadczeniem. Czasami bywają sytuacje, gdy akurat odwiedza Was jakiś kuzyn i mówi, że w jego firmie trwa akurat nabór pracowników na określone stanowiska. Dobrym źródłem informacji jest też pani w osiedlowym sklepiku, bo nie ukrywajmy, że to miejsce jest źródłem wymiany najróżniejszych informacji. Pamiętaj, że popytać zawsze warto, a nikt za to głowy Ci przecież nie urwie.

Na łamach prasy

Kolejnym dobrym wyjściem w poszukiwaniu pracy stają się lokalne ogłoszenia o pracę zamieszczane na łamach prasy codziennej. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś zaopatrywał się codziennie rano w taką gazetę i ołówkiem zakreślał interesujące Cię oferty. Jeżeli w danym ogłoszeniu podany jest numer telefonu, nie bój się zadzwonić i dopytać o szczegóły. W innym przypadku stwórz ciekawe CV oraz List motywacyjny i biegnij do działu rekrutacji z kompletem wymaganych dokumentów. Może akurat Ci się poszczęści?

W dobie Internetu

Dzisiejsze czasy nazywane są „wiekiem internetu”. Faktycznie, bo opanował on każdą dziedzinę ludzkiego życia. Nic zatem dziwnego, że w sieci pojawiło się wiele portali poświęconych osobom szukającym pracy. Znajdziesz tam dosłownie każdy jej rodzaj i na każdym stanowisku, w najróżniejszych regionach zarówno Polski, jak i też świata. Jeżeli oczywiście planujesz zmianę miejsca zamieszkania. Wystarczy, że w swojej wyszukiwarce internetowej wpiszesz słowo kluczowe: praca, a Twoim oczom ukaże się cała gama przeróżnych portali na ten temat. Dostęp do stron internetowych mamy również w Urzędach Pracy gdzie specjalny stojak na telewizor umożliwia nam wygodne przeglądanie ofert pracy.

Do Urzędu Pracy biegiem marsz!

Jeżeli posiadasz status osoby bezrobotnej, do doskonałą metodą w poszukiwaniu pracy staje się wizyta w Powiatowym Urzędzie Pracy. Możesz tam zgłosić swoją chęć do podjęcia pracy i przejrzeć ogłoszenia o pracę, które zazwyczaj znajdują się na specjalnie do tego przeznaczonej tablicy. Warto w tym miejscu dodać, że posiadając status bezrobotnego, masz zapewnione ubezpieczenie oraz to, że jeżeli pojawia się akurat jakaś oferta pracy z Twojego zakresu, jesteś o tym informowany.

Przeczytajcie mój post…

Ostatnimi czasy niezwykle popularne stały się portale społecznościowe, gdzie każdy zawiera znajomości, udostępnia najróżniejsze wpisy i zdjęcia dotyczące swojego prywatnego życia. Jeżeli masz założone konto na jednym z takich portali, warto dodać tam post (wpis), że szukasz pracy i masz takie a takie kwalifikacje. Poproś znajomych o jego udostępnienie i czekaj, aż przyniesie to efekty. Nie wstydź się tego, że szukasz pracy. W tych czasach to zupełnie normalna sprawa.

A może by tak na giełdę?

Na terenie większych miast w naszym kraju co jakiś czas organizowane są tzw. „giełdy pracy”, gdzie pojawiają się w jednym miejscu zarówno ci, którzy pracę dają, jak i też ci, którzy pracy poszukują. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś udał się na taką giełdę z kompletem odpowiednich dokumentów, jakie należy składać przy ubieganiu się o pracę. Dobrze się rozejrzyj, może to właśnie tam Ty znajdziesz pracę, albo praca znajdzie Ciebie.

Jak widać jest wiele metod poszukiwania pracy. Owszem, wymaga to czasu i cierpliwości, ale pamiętaj, że cierpliwość popłaca.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *