Na czym polega praca zdalnej asystentki i jakie korzyści może przynieść Twojej firmie

rawpixel-699806-unsplash

Outsourcing jest coraz bardziej integralną częścią prowadzenia biznesu i nic dziwnego, że coraz więcej firm decyduje się na zaangażowanie zdalnej asystentki. Na czym polega jej praca i dlaczego jej zatrudnienie jest świetną decyzją dla wielu firm?

Najważniejsze korzyści z zatrudnienia zdalnej asystentki

Mówi się, że za każdym błyskotliwym przedsiębiorcą stoi ciężko pracująca asystentka. Właściciel koncernu Virgin, Richard Branson, otwarcie stwierdził, że bez jej pomocy jego międzynarodowy sukces byłby niemożliwy.

Być może zdajesz sobie już sprawę z tego, że dzięki asystentce możesz oszczędzić czas, delegując zadania, które zajmują dużo czasu, ale nie przybliżają Cię do Twojego celu. Jednak być może nie wiesz jeszcze, że aby skorzystać z takiej pomocy, wcale nie musisz zakładać wewnętrznego działu w firmie. Współpracując z zespołem zdalnych asystentek, możesz korzystać z pracy osób znajdujących się w zupełnie innej części kraju, a nawet świata.

Pamiętaj, że dobra zdalna asystentka może dla Ciebie zrobić wszystko to, co stacjonarna, a nawet więcej! Czy marzyła Ci się kiedyś asystentka dostępna dla Ciebie przez cały dzień, a nie tylko w godzinach pracy biura? Taka, której możesz powierzyć prawie każde zadanie, ponieważ w każdej chwili może liczyć na wsparcie wielozadaniowego zespołu? To nie bajka, lecz najprawdziwsza rzeczywistość!

Czy usługi takiej asystentki są droższe niż w przypadku stacjonarnej? Wręcz przeciwnie! Pomyśl o wszystkich kosztach, które w ten sposób możesz wyeliminować: wynajęciu lokalu, wyposażeniu biura, ZUS-ie. Zdalna asystentka zatrudniana jest przez firmę, z którą podjąłeś współpracę, a o lokal i wyposażenie z oczywistych względów zupełnie nie musisz się martwić. W rezultacie możesz liczyć na nawet kilkakrotnie niższe koszty.

Czy zdalna asystentka może zrobić wszystko? Prawie!

Różnorodność zadań zlecanych zespołom zdalnych asystentek jest naprawdę ogromna. Mogą one obejmować prawie wszystko, co usprawni działanie twojej firmy. Mowa tutaj między innymi o:

 • zadaniach administracyjnych – np. umawianie spotkań, przygotowanie prezentacji produktu czy generowanie dokumentów firmowych i wysłanie ich we właściwe miejsce,

 • zarządzaniu kalendarzem, w czym zawierają się cykliczne przypomnienia o ważnych wydarzeniach i zaplanowanych działaniach,

 • wykonywaniu rezerwacji, w tym zarówno wynajęciu sali konferencyjnej, jak i umówieniu wizyty u najlepszego dentysty w okolicy,

 • obsłudze narzędzi takich jak systemy CRM i CMS,

 • prostych tłumaczeniach i copywritingu.

 • szeroko pojętym researchu, a w tym między analizie konkurencji, segregacji nadesłanych CV i researchu ofert podwykonawców.

To tylko kilka przykładów! Dobrze przekonali się o tym pracownicy firmy Brella, na której stronie internetowej umieszczona została lista najczęściej zlecanych im zadań. Wystarczy na nią spojrzeć, by przekonać się, w jak różnorodnych aspektach prowadzenia biznesu udzielają pomocy Klientom. Dobra zdalna asystentka jest osobą nie tylko świetnie zorganizowaną, ale i niezwykle elastyczną!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Na czym polega praca zdalnej asystentki i jakie korzyści może przynieść Twojej firmie

 1. Jan
  24 lipca 2019 at 09:41

  Jeśli chcecie szybko wyprostować zęby, a jednocześnie uniknąć noszenia niezbyt przecież estetycznego aparatu, szczerze polecam metodę dostępną na https://www.dentestetica.pl/ortodoncja-invisalign/leczenie-invisalign-krok-po-kroku. prostowanie odbywa się za pomocą specjalnych, zupełnie niewidocznych nakładek, które świetnie działają, a jednocześnie nie utrudniają jedzenia. Dzięki tym nakładkom moje zęby wyglądają tak, jak to sobie wymarzyłam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *