Myślisz o rodzinnej polisie prywatnej – czy można wykupić ją z zakładu pracy?

marketing-4646598_640Polisa ubezpieczeniowa to dobre rozwiązanie nie tylko dla naszego mieszkania czy samochodu. Trudno bowiem spać spokojnie, jeśli auto i dom mamy chronione ubezpieczeniem, a sami nie jesteśmy objęci żadną ochroną ubezpieczeniową. Dlatego też coraz większym zainteresowaniem wśród osób szukających oferty firm ubezpieczeniowych cieszą się polisy na życie.

Polisy ubezpieczeniowe dla wielu osób są oczywistą inwestycją w pewność, bezpieczeństwo i zapewnienie doskonałej opieki w przypadku, gdy nie będą w stanie pracować lub ulegną jakiemuś wypadkowi. Ubezpieczenia prywatne znajdziemy w ofercie praktycznie wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych, warto więc bardzo dobrze sprawdzić co najmniej kilka różnych polis. Na http://kalkulatorubezpieczen.net.pl/oc-w-zyciu-prywatnym-czy-warto-je-wykupic/ możemy znaleźć wiele sprawdzonych informacji, dzięki którym łatwiej nam będzie podjąć dobrą decyzję ubezpieczeniową.

Ubezpieczenia grupowe kontra prywatne

Wiele osób jest dodatkowo ubezpieczonych w miejscu pracy. Ubezpieczenia grupowe cieszą się dużym zainteresowaniem, dzięki czemu pozwalają na kompleksową ochronę ubezpieczeniową nie tylko osoby ubezpieczonej, ale również jej najbliższej rodziny. Można więc stosunkowo tanio wykupić polisę dla całej rodziny. Trzeba jednak wtedy mieć świadomość, że na wiele kwestii związanych z polisą nie mamy wpływu. Nie możemy też indywidualnie negocjować jej warunków. Ubezpieczenia grupowe rządzą się swoimi prawami. Są to pewne niedogodności, które z pewnością zrekompensuje nam niska cena ubezpieczenia. Jeśli jednak w firmie, w której pracujemy nie obowiązują ubezpieczenia grupowe, warto pomyśleć o prywatnej polisie, która obejmie doskonałą ochroną całą naszą rodzinę.

Polisa na miarę potrzeb

Firmy ubezpieczeniowe mają dziś w swojej ofercie całe mnóstwo polis dopasowanych do klientów z różnymi potrzebami i z różną zasobnością portfela. Warto więc przejrzeć kilka różnych ofert, bardzo dokładnie przyjrzeć się zakresowi ochrony ubezpieczeniowej, a także porównać ceny. Wbrew pozorom, najtańsze polisy wcale nie są dobrym i korzystnym rozwiązaniem. Oferowana przez nie ochrona ubezpieczeniowa jest dosyć uboga i nie pozwala korzystać z ubezpieczenia w pełnym zakresie. Warto też pamiętać, że nie zawsze to, co widzimy w reklamach poszczególnych firm ubezpieczeniowych znajduje swoje odzwierciedlenie w umowach. Trzeba więc bardzo dokładnie je czytać, nie tylko w miejscach, gdzie mowa jest o stawkach, składkach i innych obciążeniach finansowych, ale również tam, gdzie znajdują się inne istotne zapisy. Wiele konfliktów pomiędzy ubezpieczycielami a ich klientami wynika bowiem z niewiedzy w trakcie podpisywania umowy ubezpieczeniowej.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *