Wynająłeś mini busa bez kierowcy? Dowiedz się jak prowadzić go bezpiecznie!

PrzechwytywanieZasiadanie za kierownicą busa różni się od prowadzenia osobowego samochodu, ponieważ jest większy, cięższy i zwykle przenosi dodatkowy ciężar z ładunku, jeśli chodzi o przewóz osób kraków.

Istnieją pewne podobieństwa, które można zastosować w obu pojazdach. Przed każdą podróżą należy zawsze wykonywać podstawowe kontrole, w tym poziom wody, oleju i spryskiwaczy, a także głębokość i stan bieżnika.

Zazwyczaj kierowcy busów są w drodze dłużej niż ich odpowiedniki do prowadzenia samochodu, co zwiększa ich ryzyko udziału w wypadku. Zebraliśmy listę przydatnych wskazówek, dzięki którym każda podróż podyktowana przez wynajem busów Kraków będzie bezpieczniejsza.

Bezpieczna jazda – wynajem busa kraków

Istnieją pewne kluczowe różnice między prowadzeniem samochodu a busem – jednym z nich jest pozycja kierowcy. W busie jesteś wyżej, dzięki czemu masz lepszy widok na drogę.

W przeciwieństwie do tego, większość samochodów typu bus nie ma lusterka wstecznego – albo jest pełna stalowa przegroda oddzielająca przestrzeń pasażerską i ładunkową – więc jest mniej sposobów na zobaczenie co dzieje się za tobą.

Neo Hotel Lotnisko Kraków

Odkryj różne rodzaje busów dostępnych dla Twojego użytku

Ważna jest wygodna pozycja za kierownicą, aby uniknąć dolegliwości związanych z podróżami na duże odległości. Prawidłowa pozycja za kierownicą oznacza również dostosowanie dużych lusterek bocznych, aby zoptymalizować pole widzenia i zobaczyć jak najwięcej drogi za sobą.

Za każdym razem, gdy zasiądziesz za kierownicą nowego pojazdu, powinieneś zapoznać się ze wskaźnikami, światłami, ostrzeżeniami o zagrożeniach i wycieraczkami.

W samochodzie typu bus dźwignia zmiany biegów zwykle znajduje się na desce rozdzielczej, obok kierownicy, co jest nieznaną pozycją dla osób przyzwyczajonych do prowadzenia samochodu osobowego.

Niektóre busy są również wyposażone w szósty bieg zwiększający zużycie paliwa, dlatego ważne jest, aby sprawdzić to przed wyruszeniem, a nie odkryć, że jest to 50 km podczas podróży.

Oczywiste jest, że bus jest zwykle wyższy i dłuższy niż samochód, ale nakłada to pewne ograniczenia na to, gdzie można jeździć i parkować.

Na przykład niektóre parkingi, zwłaszcza podziemne, mają ograniczenia wysokości, w których możesz nie być w stanie zmieścić się, więc powinieneś znać wymiary furgonetki, zanim spróbujesz wjechać na jedną z nich. Pamiętaj także o mostach, tunelach, zwisających drzewach i pasach i drogach o ograniczonej szerokości.

Często będziesz używać busa dla potrzeb swojej firmy lub przewozić większe grupy osób z jednego miejsca do drugiego. W związku z tym możesz jeździć po nieznanych drogach lub mieć harmonogram, którego należy przestrzegać.

Aby uniknąć pośpiechu, stresu i wzrostu ciśnienia krwi – wszystkich rzeczy, które prowadzą do nieprawidłowego podejmowania decyzji – staraj się zaplanować trasę, która pozwoli uniknąć podróży w zatłoczonych miejscach w godzinach szczytu.

Planując trasę, będziesz miał przybliżony czas, jaki powinien zająć dotarcie do miejsca docelowego. Wskazane jest, aby zawsze pozostawić dodatkowy czas na rozliczenie się z ewentualnych opóźnień.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Wynająłeś mini busa bez kierowcy? Dowiedz się jak prowadzić go bezpiecznie!

  1. Cecyl
    5 lutego 2020 at 08:37

    Nasze busy sa do wynajęcia wyłącznie z kierowcą, ale ma to szereg zalet. Nie musimy posiadać odpowiedniego prawa jazdy, nie musimy też martwić się o to by być zawsze gotowym do jazdy, bo o bezpieczeństwo transportu dbała będzie osoba doświadczona i odpowiedzialna. Nasza flota wygląda tak: http://www.autokary-lancut.pl/galeria.html. Warto zastanowić się jaki bus nam będzie potrzebny, zachęcam także do kontaktu, a zawsze doradzimy i podpowiemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *