Modny projekt “open-office” – sprawdź czy jest dobry i dla Twojej firmy!

render-2001817_960_720Otwarty plany biurowe szybko zastępują przestrzenie biurowe z przeszłości. Ale jednak trzeba zauważyć, że modny, otwarty układ biurowy nie jest dla wszystkich. Zanim zreorganizujesz swoje biuro w otwartą, bardziej społeczną przestrzeń, rozważ zalety i wady.

Zalety i wady układu biura typu„open office”

W środowisku open-office stacje robocze dla pracowników znajdują się razem, a nie w pojedynczych wnętrzach lub prywatnych biurach. Pomimo rosnącej popularności badania wykazały, że otwarte biura mają więcej wad niż korzyści. Jednak badania te nie negują mocnych stron tego rozwiązania.

Lepsza komunikacja między pracownikami

Kiedy w biurze brakuje fizycznych barier, pracownicy częściej komunikują się ze sobą i pracują jako zespół. Oczywiście poprawiona komunikacja zwiększa wysiłki w zakresie współpracy między różnymi poziomami pracowników, więc nawet menedżer może czuć się bardziej dostępny.

Otwarte biura są również świetne dla freelancerów, którzy w przeciwnym razie pracowaliby w domu. Wynajem miejsca pracy w otwartym biurze daje samozatrudnionym możliwość komunikowania się i łączenia z innymi specjalistami, co może być korzystne dla ich działalności.

Jest nawet określenie tego zjawiska, które nazywa się „zderzeniem kulturowym”, czyli sytuacją, w której między pracownikami pojawia się przypadek pracy w otwartej przestrzeni biurowej. Zderzenia kulturowe sprzyjają:

  • kreatywności,
  • wsparciu,
  • tworzeniu poczucia wspólnoty.

Opłacalność

Otwarte biura są bardziej opłacalne niż tradycyjne, prywatne biura. Mając mniej podziałek, możesz zapewnić, że każdy pracownik dysponuje niezbędną przestrzenią i sprzętem do prowadzenia działalności. Pomyśl tylko, ile możesz zaoszczędzić, gdy nie musisz kupować dużych pojedynczych biurek i ścianek działowych.

W rzeczywistości wiele małych firm decyduje się na wynajęcie w pełni wyposażonych prywatnych biur z otwartymi biurowymi układami zlokalizowanymi w dedykowanych budynkach biurowych. Tego typu pomieszczenia biurowe obejmują już dostęp do szybkiego Internetu, wielofunkcyjnych kopiarek, pomieszczeń ogólnodostępnych, bezpłatnych napojów i profesjonalnych usług sprzątania. Ponieważ ta opcja jest o wiele tańsza niż wynajęcie całego budynku, piętra lub biura, możesz inwestować więcej pieniędzy w firmę w miarę jej wzrostu.

Elastyczność

Dzięki planowi open-office nie musisz angażować się w jeden układ. Otwarte przestrzenie robocze zostały zaprojektowane w celu zmaksymalizowania elastyczności. Możesz także dopasować więcej pracowników do otwartej przestrzeni. W miarę powiększania się biura możesz zmienić układ, który uznasz za stosowny, lub po prostu przenieść niektóre zespoły. W tradycyjnych układach trzeba rozbudować biuro wynajmując wiele pięter lub budynków.

Dla pracowników zdalnych i freelancerów wspólne otwarte biura nie wymagają żadnego rodzaju zaangażowania. Możesz po prostu przychodzić i odchodzić, jak chcesz, w oparciu o twoje członkostwo. Nic nie jest bardziej elastyczne niż to!

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat? Zajrzyj na https://visoodesign.pl.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *