Jak nie dopuścić do wizyty komornika i inne ważne informacje dotyczące ekstremalnych zadłużeń

oto pozyczkiJednym z największych lęków ludzi którzy są zadłużeni, jest to, co się stanie, jeśli przyjdą do nich komornicy. Komornicy od lat są częścią mitów wywołujących panikę, więc łatwo zrozumieć, dlaczego ludzie mogą zakładać, że komornicy mogą pojawić się u drzwi i zabrać wszystko z ich domu. Z pewnością tak nie jest, komornicy muszą przestrzegać określonej procedury, w tym uprzedzając, że przyjdą do domu.

Urzędnik sądowy – lub agent egzekucyjny tj komornik -odwiedzi twój dom tylko po tym, jak zostaniesz poinformowany listownie, że tak się stanie. Problem polega na tym, że wiele osób skąpanych w długach przestaje otwierać listy od wierzycieli, więc może to być przerażający szok, gdy zadzwoni dzwonek.

Ważne jest również, aby wiedzieć, że komornik nie jest alfą i omegą. Komornicy muszą mieć uprawnienia do wejścia do domu, jeśli ktoś ich nie posiada – nie pozwól na wpuszczenie.

Co oni mogą zrobić?

Jeśli osoba pod twoimi drzwiami jest w rzeczywistości komornikiem, to co może zrobić? Cóż, najważniejsze jest to czego nie mogą zrobić. Nie mogą wejść do domu siłą, na przykład przez przepychanie się – z wyjątkiem ekstremalnych okoliczności. Nie mogą wejść do domu, jeśli są tam dzieci (poniżej 16 lat) lub osoby wymagające szczególnego traktowania, takie jak osoby niepełnosprawne. Nie mogą w nocy wejść do domu, ci liczy się między godziną 21 a 6 rano. I nie mogą wejść do twojego domu przez cokolwiek innego poza drzwiami – więc nie martw się, że wejdą przez okno.

Ale to, co mogą zrobić, to pozostać w domu tak długo, jak to konieczne, kiedy już są. Mogą wymusić wejście, jeśli mają nakaz. Podczas pierwszej wizyty zdecydują, które z rzeczy mają zamiar przejąć, a które wymienią. Po ich oficjalnej kontroli nie możesz ich sprzedać samemu.

Czy mogę ich zatrzymać?

Jeśli otrzymasz powiadomienie, że przychodzi komornik, musisz działać szybko. Skontaktuj się z wierzycielem (musisz dokładnie sprawdzić, czy nadal jest twoim wierzycielem, może sprzedał dług) i spróbować wynegocjować plan spłat. Jeśli nie masz pewności, że możesz samodzielnie negocjować z wierzycielem, zobacz co może Ci dać opcja pożyczki z komornikiem. Więcej na ten temat przeczytasz też tutaj: https://centrumpozyczek24h.pl/pozyczki-z-komornikiem

O ile komornik nie ma nakazu wejście, możesz odmówić wpuszczenia go do środka – w większości przypadków nie może wejść na siłę. Ale nawet jeśli uniemożliwisz im wejście, problem nie zniknie. Będziesz musiał podjąć działanie, albo po prostu wróci – nie chowaj głowy w piasek.

Musisz uzyskać pomoc!

Nasza rada jest darmowa i całkowicie pozbawiona osądu – szukaj pomocy. Na rynku jest dzisiaj sporo firm, które mają duże doświadczenie w pomaganiu ludziom takim jak ty, oni dołożą wszelkich starań, aby spłacić długi na łatwej do pokonania ścieżce, aby uwolnić cię od zmartwień, a komornicy będą wtedy trzymać się z daleka.

Nie musisz wpuszczać komornika, ale są sytuacje, w których odmowa wpuszczenia go do środka może spowodować użycie siły. Komornicy mają ograniczenia co do godzin, w których mogą uzyskać dostęp do Twojej nieruchomości i mogą wejść do środka tylko przez normalne wejścia.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *