Mieszkania w Warszawie – gdzie kupić własne „M” bez przepłacania?

domW ostatnim czasie ceny mieszkań w Warszawie oraz w innych miastach w Polsce poszły w górę. Czy w stolicy nadal można kupić własne „M” w umiarkowanej cenie? Na pewno nie w centrum, gdzie obecnie koszty za jeden metr kwadratowy przekraczają nawet 10 tysięcy złotych. Są jednak dzielnice, gdzie własne mieszkanie nadal można kupić bez przepłacania. Gdzie ich szukać?

Co wpływa na cenę mieszkań?

Cena mieszkań warunkowana jest wieloma czynnikami, dlatego w różnych lokalizacjach w Polsce oraz w konkretnych miastach koszt zakupu mieszkania może znacznie się różnić.   Wśród głównych czynników warunkujących ceny mieszkań znajdują się:

  • lokalizacja – w danej miejscowości oraz na jej terenie
  • stan nieruchomości – nowa, używana, do remontu
  • metraż nieruchomości
  • prestiż inwestycji

W przypadku Warszawy mieszkania w najwyższych cenach znajdują się w samym centrum miasta oraz w okolicznych dzielnicach, gdzie ostatnio ceny przekroczyły barierę 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Gdzie zatem szukać mieszkań poniżej tego pułapu cenowego?

Tanie dzielnice w Warszawie – gdzie kupić mieszkanie?

Wśród najtańszych dzielnic w Warszawie pod kątem cen mieszkań znajdują się głównie Wesoła, Włochy, Targówek, Wawer oraz Ursus. Tam można kupić je w cenach wynoszących około 8 tysięcy złotych za metr kwadratowy w przypadku nowych nieruchomości.   Często wybierane są także mieszkania Mehoffera na Białołęce – to tam można kupić nowe nieruchomości w oddanych niedawno do użytkowania apartamentowcach. Prowadzone są także nowe inwestycje mieszkaniowe. Ceny również planują się tam na poziomie około 8-9 tysięcy złotych za met kwadratowy.   Warto pamiętać, że ceny nieustannie się zmieniają. Ostatnie podwyżki spowodowały, że ceny mieszkań także w obrzeżnych dzielnicach poszły w górę. Eksperci wskazują, że na razie nic nie zapowiada znacznych obniżek, natomiast może nastąpić niewielka korekta.   Dokładny ceny mieszkań w Warszawie na rynku pierwotnym i wtórnym można sprawdzić już teraz online na witrynach deweloperów oraz na portalach z ogłoszeniami nieruchomości.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *