Fotografia ślubna – jakie są obowiązki fotografa na weselu?

fotografia ślubna. Kraków

Fotografia ślubna to bardzo wymagająca dziedzina pracy. Wymaga tym samym od fotografa różnorodnych umiejętności. Wbrew pozorom to nie tylko robienie zdjęć, lecz również działania marketingowe i oczywiście obróbka zdjęć.

Podpisanie umowy

Profesjonalna fotografia ślubna to opowieść o autentycznych uczuciach, o niesamowitych emocjach. Wszystko to, co zostanie utrwalone, powinno dziać się spontanicznie. To właśnie zadanie fotografa. Musi on udokumentować nie tylko wydarzenia, ale również niepowtarzalne emocje pary młodej i zaproszonych gości. To wszystko powinna pokazywać fotografia ślubna. Kraków i inne duże miasta mają wielu fotografów, ale jak znaleźć profesjonalistę w małym mieście?

W trakcie wstępnej rozmowy z Waszym potencjalnym fotografem, warto się zorientować, w jakich godzinach pracy, a także jakiej liczby zdjęć można się spodziewać po obróbce graficznej. Fotograf oferuje najczęściej wykupienie pakietów ślubnych, które jednak, w zależności od potrzeb, mogą podlegać zmianom. Każdy pakiet może zawierać galerię zdjęć ślubnych, a także zdjęcia wydrukowane czy umieszczone na nośniku typu pendrive. Profesjonalny fotograf powinien zadbać o spełnienie oczekiwań młodej pary w jak największym wymiarze. Przed rozpoczęciem pracy, należy zawsze podpisać umowę w której dokonuje się między wyboru albumu czy rodzaju obróbki graficznej.

Praca fotografa podczas sesji ślubnej

W trakcie ślubu fotograf powinien zjawić się wcześniej przed uroczystością. Bardzo ważna jest także dobra relacja fotografa ślubnego z rodziną. W innym przypadku  jego obecność może nieco krępować uczestników uroczystości.

Najważniejszym zadaniem fotografa jest uwiecznienie na zdjęciach nie tylko samej ceremonii, ale również przygotowań panny młodej do ślubu.

Piękna fotografia ślubna, Kraków w tle i niezapomniane emocje – wszystko to powinno pojawić się na idealnych zdjęciach.

Takie kadry to na pewno bardzo piękna pamiątka dla młodych ludzi. Kluczowa sprawa w tym przypadku to robienie minimum kilku zdjęć podobnych ujęć ze względu na stronę techniczną wykonywania. Dla uzyskania spodziewanego efektu na fotografiach, w szczególności wrażenia rozmytego tła, warto również często zmieniać wartość przysłony między poszczególnymi ujęciami.

Co jest jeszcze ważne w pracy fotografa ślubnego?

Niezwykle istotny element to włączenie trybu seryjnego tam, gdzie scena błyskawicznie się zmienia. Dzięki temu łatwiej uchwycić ważne momenty. Fotograf musi także utrwalić na zdjęciach gości Pary Młodej, najbardziej kluczowe momenty uroczystości, w tym składanie przysięgi małżeńskiej i zakładanie obrączek, oraz wyjście z kościoła. Ważny moment to również udzielanie błogosławieństwa Parze Młodej przez rodziców. W trakcie wesela, te najważniejsze momenty, to powitanie chlebem i solą, pierwszy wspólny taniec młodej pary, a także toasty i zabawy na oczepiny czy krojenie tortu weselnego.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *