Styl loftowy – najpopularniejszy styl wnętrz

PrzechwytywanieIstnieją marzenia o wystroju wnętrz, które wydają się niektórym z nas po prostu niemożliwe. Jednym z nich jest projektowanie w stylu loftowym.

Te wspaniałe, duże otwarte przestrzenie z wysokimi sufitami, ziarnistymi, ale modnymi odsłoniętymi ścianami i oknami od podłogi do sufitu ze szkła i stali, do tego modne lampy loftowe. Bez względu na to, jak bardzo możemy kochać te inspirujące do życia domy, nie możesz po prostu wziąć własnego domu i przekształcić go w stary magazyn z gigantycznymi oknami lub mieszkanie na poddaszu w Nowym Jorku z wysokim dwupiętrowym sufitem. Są jednak rzeczy, które zrobić możesz.

Co możesz?

Istnieje niezliczona ilość odmian domów w stylu loftowym, ale wszystkie mają ze sobą kilka cech wspólnych. Najbardziej oczywistą jest jego długowieczna afera z industrialnym wystrojem wnętrz, ale jest też:

• przestrzeń,
• styl życia,
• światło.

Jeśli uda Ci się włączyć te elementy loftu do swojego wnętrza, jesteś już na dobrej drodze. Więc czytaj dalej, ponieważ dzięki tym pomysłom na wnętrze w stylu loftowym będziesz mógł wprowadzić do swojego domu wrażenie przestronności, aby zainspirować swój styl życia.

Biorąc pod uwagę jego bliski związek z wzornictwem przemysłowym, można nazwać loft design jego modnym potomstwem. Pod tym względem wiedzieć, jak urządzić domy w stylu loftowym, oznacza przyjrzenie się meblom, oświetleniu i dodatkom w stylu industrialnym. Aby uzyskać inspirację, możesz zajrzeć do niezbadanych materiałów online. Niektóre kluczowe elementy: odsłonięte materiały, surowe i proste. Zużyte i przepracowane. I ogólnie – szkło, stal i cegły. Spraw, aby te elementy stały się głównym tonem w Twoim domu, a otrzymasz podstawę do wspaniałego loftowego projektu.

Przestrzeń

Domy w stylu loftu to przede wszystkim przestrzeń. Dużo miejsca! I nawet jeśli nie możesz mieć wysokiego sufitu, przynajmniej możesz stworzyć wrażenie otwartej przestrzeni i otwartego planu życia. Przebijaj się przez ściany, jeśli możesz, nawet jeśli to tylko niewielka część. Niezbędna jest możliwość zajrzenia do innego obszaru/pokoju w domu. Część ściany może zostać zastąpiona szklanymi oknami w stalowych ramach. Pozwala na przepływ światła przez sąsiednie pomieszczenia i daje wrażenie znacznie większej przestrzeni, nawet jeśli pomieszczenia są nadal oddzielone ścianą. Nie możesz przebić się przez ściany? Niech biel będzie głównym kolorem Twojego wnętrza i spróbuj zastosować duże lustra – np. lustro przy drzwiach wspaniale dodaje poczucia przestronności.

Zabawa światłem

Czas na kolejny ważny element loftowego designu: światło. Światło musi być obfite i w jak największym stopniu docierać do wszystkich obszarów. Kluczowe są duże okna, najlepiej obramowane metalem. Innymi sposobami doprowadzenia większej ilości światła są świetliki lub, jeszcze lepiej, szklane sufity. Nie stać Cię na tak rygorystyczną zmianę domu? Podobnie jak w przypadku przestrzeni, umieszczenie dużych luster w strategicznych miejscach może naprawdę rozświetlić Twój dom.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *