Leczenie ortodoncyjne

Leczenie ortodontyczne wykonywane jest w przypadku gdy pacjent cierpi na wady uzębienia bądź zaburzenia związane z narządami służącymi do żucia. Ortodonta Wrocław to w ostatnim czasie zawód bardzo popularny gdyż coraz większe grono ludzi interesuje się jego usługami. Skrupulatne leczenie sprawia, że możliwa jest poprawa wyglądu twarzy. Podczas korekcji stosuje się zarówno specjalne ćwiczenia, jak i aparaty ortodontyczne. W początkowej fazie niezwykle istotna jest diagnostyka problemu. To ona pozwala zakwalifikować klienta do odpowiedniego rodzaju leczenia. Odcisk zębów oraz dokładne zdjęcia ułatwiają wybrać najbardziej skuteczny plan prowadzenia leczenia. W momencie gdy pacjent ma już założony aparat, ortodonta Wrocław ma za zadanie przedstawić wszelkie informacje na temat sposobu jego obsługi oraz prawidłowej higieny. Niezbędne są regularne wizyty podczas których lekarz kontroluje postęp i określa stan zębów.

Do leczenia ortodontycznego kwalifikują się osoby, u których wykryto:

 • Niewłaściwe ustawienie zębów – dotyczy to zarówno zbyt dużych odstępów między zębami oraz zjawiska nakładania się zębów
 • Wady wymowy różnego rodzaju
 • Wystający bądź cofnięty podbródek
 • Zbyt szybkie utracenie pierwszych zębów
 • Problem stale otwartych ust
 • Asymetria twarzy
 • Problemy z prawidłowym oddychaniem

Nie występują żadne sztywne zasady, które uniemożliwiają założenie aparatu w poszczególnych przypadkach. Ważne jest aby zęby przed zabiegiem były zaleczone – dotyczy to także martwych zębów. Leczenie ortodontyczne można zacząć najwcześniej w wieku około 2 lat, gdyż jest to czas, w którym pojawiają się zęby mleczne. Ortodoncja jest skuteczna w każdym przedziale wiekowym i z powodzeniem można ją stosować także u osób starszych.

Sam proces montażu aparatu jest bezbolesny i mieści się w granicach dwóch godzin. Leczenie przynosi zarówno korzyści estetyczne, jak i funkcjonalne. Poprawa zgryzu wpływa bezpośrednio na komfort i samopoczucie, w wielu przypadkach znacznie podwyższa samoocenę.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Leczenie ortodoncyjne

 1. Paweł
  9 lutego 2018 at 16:25

  Wszystkie gabinety – czy to odnowy biologicznej, czy też gabinety lekarskie powinny być odpowiednio wyposażone. Ale samo wyposażenie nie może być ustawiane przypadkowo i chaotycznie. Każdy mebel powinien mieć swoje miejsce. Oprócz mebli istnieją jeszcze przedmioty dekoracyjne. I trzeba wiedzieć, gdzie je umieścić. Jeśli ktoś nie ma pomysłu na tego typu projekty, zawsze może skorzystać z pomocy fachowców z np. architekt wnętrz Jasło. Zajmą się profesjonalnie wszelkimi innowacjami, a sam gabinet nabierze wyrazu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *