Kto zaprojektuje naszą kuchnię, czyli na czym polega praca projektanta wnętrz?

kitchen-design-hero-820x360

Projekt i aranżacja kuchni to dla wielu osób problem, z którym nie sa sobie w stanie poradzić. Meble kuchenne muszą być bowiem dopasowane do wnętrza, a przy tym spełniać wszystkie zasady ergonomii. Aby mieć pewność, że kuchnia będzie funkcjonalna, wygodna, a przy tym ciekawie urządzona, warto skorzystać z pomocy specjalistów, których znajdziemy w firmie Fraxinus w mieście Wrocław.

Meble do kuchni to niejedyny problem, jaki mają osoby urządzające to wnętrze użytkowe. Bardzo często kuchnie są pomieszczeniami niewielkimi, nieustawnymi, z instalacjami zaplanowanymi w niewłaściwym miejscu. Czasem też trudności sprawia brak dobrego oświetlenia dziennego, przez co kuchnia jest ciemna i mało przyjazna. Na własną rękę trudno z kiepskiego pomieszczenia wydobyć nieco uroku, warto więc w tej kwestii zaufać specjalistom. Dzięki temu kuchnia powstanie zdecydowanie szybciej niż gdybyśmy ja urządzali samodzielnie.

Meble na wymiar lepsze niż gotowe zestawy

Dobry projektant wnętrz, który zna się na swojej pracy, powinien przede wszystkim obejrzeć na żywo kuchnię i sprawdzić, jakie są faktycznie z nią problemy. Dzięki temu będzie wiedział, jak zaplanować meble kuchenne, aby były funkcjonalne i komfortowe na co dzień, a także aby współgrały z pozostałymi elementami wystroju wnętrza. Wielu klientów chętnie decyduje się na kuchnie na wymiar, gdyż w sklepach meblowych czy w studiach mebli kuchennych nie są w stanie znaleźć takich produktów, które spełniałyby ich oczekiwania. Czasem nawet nie jest to kwestia oczekiwań. Meble na wymiar są niezbędne w pomieszczeniach nieustawnych, pod skosami oraz w niewielkich wnętrzach, w których zbyt duże, gotowe meble mogłyby powodować trudności z poruszaniem się po kuchni.

W projekcie każdy element ma znaczenie

W projekcie kuchni duże znaczenie ma również kolorystyka oraz materiały użyte do aranżacji wnętrza. Ostatecznyprojekt jest w dużym stopniu uzależniony od tego, jakie są potrzeby inwestora i w jakim stylu ma być kuchnia urządzona. Podczas gdy jedne osoby marzą o rustykalnej kuchni pełnej drewna i przyjaznych dla oka dodatków, inni inwestorzy wolą mieć typowe laboratorium kuchenne, urządzone w stylu minimalistycznym.

Za każdym razem projekt musi być przygotowany nieco inaczej pod względem zarówno rozmieszczenia mebli, jak i umiejętnego doboru różnych dodatków dekoracyjnych. Specjaliści z firmy Fraxinus w mieście Wrocław są w stanie wyjść naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów i stworzyć kuchnię rodem z marzeń. Kto stoi przed wyzwaniem zaaranżowania kuchni we własnym domu i nie wie, od czego zacząć, najlepszym pomysłem będzie kontakt z profesjonalnym projektantem wnętrz. Choć usługi projektanta to dodatkowy wydatek, może okazać się on inwestycją i sposobem na uniknięcie wielu późniejszych kosztów. Źle wykonana kuchnia wiąże się bowiem z koniecznością przebudowy i kolejnym remontem. A tego przecież każdy chciałby uniknąć.

 

Materiał opracowano wspólnie ze stroną www.fraxinus.net.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *