Kryptowaluty – sprawdź czy wiesz wszystko na ich temat

krypto giełdy

Tematyka kryptowalut z roku na rok staje się coraz bardziej popularna, przybywa też entuzjastów, którzy angażują się w różne projekty, tworzą nowe waluty, zajmują się kopaniem bitcoinów czy usprawnianiem systemów informatycznych. Sporo jest też inwestorów, którzy w kryptowalutach widzą dobry sposób na pomnażanie kapitału. Zanim jednak zaczniemy inwestować czy kupować jakiekolwiek waluty, warto najpierw zdobyć o nich choćby podstawową wiedzę.

Kryptowaluty, nazywane inaczej wirtualnymi pieniędzmi to idea, która powstała około 10 lat temu wraz z powstaniem pierwszej waluty, czyli bitcoina. Jego twórca zakładał, że stanie się on światowym środkiem płatniczym i w przyszłości wyprze tradycyjne pieniądze czy środki trzymane w bankach. Okazało się jednak, że rozwój kryptowalut poszedł w nieco innym kierunku – obecnie są one traktowane jako dobre sposoby inwestowania i pomnażania kapitału. Oprócz nadal mocnego bitcoina powstało wiele nowych walut. Jedne z nich zyskały światową popularność, inne projekty pojawiły się jedynie na chwilę i okazały się totalną klapą. Rynek kryptowalut stale się rozwija, są ulepszane systemy informatyczne, portfele do trzymania cyfrowych walut (więcej informacji na Wikipedii). Stale też powstają nowe giełdy, na których można zarabiać na spekulowaniu walutami oraz na różnicach kursowych.

Jak zarabiać na kryptowalutach?

Jeśli interesują nas kryptowaluty kursy tych walut powinny być jedną z pierwszych kwestii, jaka będzie nas interesować. Zarabianie na giełdach kryptowalut polega przede wszystkim na generowaniu zysku na różnicach kursowych. Aby jednak móc przewidzieć, jak zachowają się poszczególne waluty w bliższej czy dalszej przyszłości, potrzebne jest chociażby minimum wiedzy. Aby zarabiać na różnicach kursowych trzeba bowiem kupić konkretną walutę w jej największym dołku, a sprzedać wtedy, gdy będzie kosztowała dużo więcej. Konieczne jest analizowanie wykresów, kursów, sytuacji na różnych giełdach, a także wszelkich nowości w tej branży. Bardzo często wahania kursowe pojawiają się też jako odpowiedź na zupełnie niezależne od kryptowalut wydarzenia. Im więcej będziemy mieć wiedzy, tym więcej możemy na walutach cyfrowych zarobić. Warto jednak być świadomym ryzyka – rynek walut wirtualnych może czasem zachowywać się zupełnie nieprzewidywalnie. Ryzyko straty jest spore, na pewno nie warto więc wkładać w nie wszystkich swoich oszczędności.

Niektórzy zarabiają na kopaniu

Zarabianie na giełdach nie jest jedyną formą wypracowania zysku dzięki wirtualnym walutom. Sporo zarabiają autorzy projektów, którzy tworzą i wypuszczają na rynek kolejne waluty czy tokeny, które mają konkretną wartość i cieszą się zainteresowaniem użytkowników. Dobrym sposobem na zarobek jest również tworzenie oprogramowania, szczególnie świetnie zabezpieczonych portfeli przeznaczonych do bezpiecznego przechowywania kryptowalut. Nadal też nie brakuje pasjonatów, którzy zajmują się kopaniem bitcoinów i innych walut. Warto jednak mieć świadomość, że to ostatnie działanie nie zawsze jest opłacalne. Aby kopać kryptowaluty potrzebujemy świetnego sprzętu z ogromną mocą obliczeniową i jeszcze większym poborem prądu. Często bywa tak, że wartość wykopanych bitcoinów, czyli urobek, jest niższy od kwoty, jaka widnieje na rachunku za prąd. Warto więc zachować zdrowy rozsądek i nie decydować się na zarabianie w niesprawdzony sposób, który jest polecany wyłącznie przez anonimowych użytkowników na forach internetowych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *