Klimatyzacja do serwerowani – to dobra rzecz!

server-room-1376349_960_720Jeśli hostujesz własne serwery u siebie lub w zewnętrznym centrum danych, wiesz wszystko o frustracji związanej z utrzymywaniem aktualnego i zdrowego sprzętu. Obejmuje to również ochronę serwerów przed przegrzaniem – klimatyzacja do serwerowni ma kluczowe znaczenie! Wiadomo, że te krytyczne dla misji elementy sprzętu wytwarzają niewiarygodne ilości ciepła, a utrzymywanie ich w chłodzie staje się trudniejsze tylko w upalne, lepkie letnie miesiące.

Gdy serwer się przegrzewa, może to mieć nieoczekiwane (lub cóż, oczywiste) rezultaty. Zbyt dużo ciepła może smażyć sprzęt Twojego serwera, skutecznie go wyłączając i prawdopodobnie zrujnując na dobre. To oczywiście nie jest dobra rzecz i może się zdarzyć, gdy najmniej się tego spodziewasz. Dlatego ważne jest, aby zawsze mieć sposób na utrzymanie tego w chłodzie i pod kontrolą. Oto czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas hostowania własnego serwera we własnym zakresie.

Utrzymuj swoje serwery w klimacie o kontrolowanej temperaturze.

Zasadniczo należy przechowywać serwery w miejscu, w którym można łatwo kontrolować temperaturę. Istnieją regały chłodnicze zaprojektowane specjalnie do takiego zadania, ale wiele małych i średnich firm po prostu ucieka się do szaf z klimatyzacją. Jeśli jednak twoja serwerownia składa się z szafy z wentylatorami dmuchającymi bezpośrednio na twój sprzęt, możesz rozważyć rozwiązanie takie jak dedykowana klimatyzacja – czytaj więcej.

Zadbaj o swój sprzęt chłodzący.

Awaria urządzeń chłodzących to to samo, co przegrzanie serwerów. Dlatego utrzymanie systemu chłodzenia ma ogromne znaczenie. Czy ogólna atmosfera jest wilgotna? Czy na łopatkach wentylatora gromadzi się kurz? Skonfiguruj rutynowe procedury konserwacyjne i trzymaj się ich, aby uniknąć niespodzianek, takich jak awaria układu chłodzenia – tutaj znajdziesz dodatkowe informacje.

Pamiętaj, aby przydzielić wystarczającą ilość zasobów z budżetu.

Klimatyzacja może być kosztownym wydatkiem. Nawet ciągłe działanie wentylatorów może znacznie zwiększyć Twój rachunek za prąd. Dlatego należy właściwie ocenić, ile masz do dyspozycji, aby przeznaczyć na odpowiednie jednostki chłodzące serwer.

Możesz również rozważyć zmianę zasad tworzenia kopii zapasowych na taką, która stale tworzy migawki danych. W ten sposób, pomimo wszelkich starań, jeśli serwer się przegrzeje, masz plan tworzenia kopii zapasowych, który poradzi sobie z nieoczekiwanymi problemami. Odpowiednio dopasowane rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania po awarii jest idealne na takie czasy. Może zająć miejsce Twojego serwera, gdyby w jakiś sposób przestał działać, i pozwala na szybkie i wydajne przywrócenie po ustaleniu wymiany.

Najlepiej też współpracować z profesjonalistą, który wie, jak świadczyć wysokiej jakości usługi zarządzania technologią właścicielom małych i średnich firm, takim jak Ty. Jedną z takich usług może być odpowiednia klimatyzacja do serwerowni, a inną hosting i zarządzanie serwerami. To zdejmuje z Twoich barków ciężar utrzymywania sprzętu serwerowego i klimatyzacji.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *