Kilka słów o inwestowaniu w kryptowaluty

bitcoin

Niemal każdego dnia docierają do nas informację na temat cyfrowych walut, zwłaszcza najważniejszej z nich a mianowicie popularnego oraz już dobrze znanego Bitcoina. Oczywiście większość dotyczy tego jak wiele można na obrocie kryptowalutami zarobić, a tym samym nijako zachęcają nas do bliższego zapoznania się z tym tematem, zwłaszcza gdy chodzi o kwestię samodzielnego oraz indywidualnego inwestowania.

Trzeba przyznać, iż nastała prawdziwa moda na lokowanie swoich pieniędzy w Bitcoiny oraz inne cyfrowe waluty i nic na chwilę obecną nie wskazuje na to, by miała ona szybko przeminąć. Pewnie, iż w dalszym ciągu można na wirtualnych walutach całkiem nieźle zarobić, co jednak zrobić w sytuacji gdy dopiero zaczynamy swoją przygodę z inwestowaniem w kryptowaluty? W pierwszej kolejności musimy założyć portfel a następnie znaleźć odpowiedni kantor gdzie dokonamy adekwatnej do tego transakcji, co za tym dokonać w nim danej transakcji.

Czy korzystanie z kantoru bitcoin jest trudne?

Wspomniany portfel wybieramy zazwyczaj pod kątem miejsca gdzie zamierzamy inwestować nasze pieniądze, tym samym optymalnie dostosowujemy go do formy obrotu cyfrowymi walutami oraz funkcjonalności jakie nam nijako oferuje. Kolejnym krokiem jest znalezienie kantoru bitcoin, gdzie sam proces rejestracji nie jest niczym szczególnym a co za tym idzie aby kupić cyfrową walutę musimy postępować wedle pewnego schematu działania, który opiera się na :

 • Konieczności posiadaniu założonego wcześniej portfela
 • Dokonaniu rejestracji w kantorze jaki zdecydowaliśmy się wybrać
 • Otwarciu portfela w postaci aplikacji
 • Skopiowanie adresu naszego portfela
 • Przejściu na stronę kantoru oraz zdefiniowaniu wysokości kwoty którą zamierzamy przeznaczyć czy też zamienić na cyfrową walutę
 • Wpisaniu adresu portfela w miejscu do tego adekwatnym
 • Zrealizowanie płatności za bitcoiny jaką umożliwia nam kantor
 • Zaakceptowanie samej płatności

Oczywiście powyższa metoda pozyskiwania cyfrowej waluty, a więc za pośrednictwem kantoru bitcoin jest skierowana do niewielkich inwestorów, zwłaszcza tych którzy cenią sobie bezpieczeństwo transakcji.

Co zrobić w momencie gdy już posiadamy bitcoiny?

Coraz częściej okazuje się, iż bitcoiny możemy wykorzystać w aspekcie opłacenia konkretnych usług choć nie stanowią jeszcze nader popularnego środka płatniczego. Nie zmienia to jednak faktu, iż wszędzie tam gdzie po części liczy się anonimowość bitcoiny doskonale się sprawdzają co zresztą dostrzegają niektóre firmy jakie wprowadzają możliwość zastosowania ich w adekwatny do tego sposób.

Pewnie, iż zazwyczaj odwiedzamy kantor bitcoin nie tylko po to aby kupić walutę cyfrową lecz jednocześnie w miarę atrakcyjnego kursu, który pozwala wypracować nam zysk także zdecydować się na jej sprzedaż. Dlatego nie dziwi fakt, że kantory bitcoin są uznawane za odpowiednie miejsce do dokonywania niewielkich transakcji gdy idzie o obrót walutą wirtualną a tym samym ich funkcje i możliwości są alternatywą jaką w tej sytuacji należy rozważyć. Jak najbardziej są również osoby które przechowują swoje bitcoiny z nadzieją, iż za kilka lat ich wartość jeszcze bardziej wzrośnie, co też jest formą inwestowania w nie.

Artykuł powstał dzięki współpracy z portalem https://kantorbitcoin.pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Kilka słów o inwestowaniu w kryptowaluty

 1. Boryna
  22 maja 2018 at 10:47

  Kantor internetowy to świetne rozwiązanie dla osób zabieganych – zdecydowanie pozwala zaoszczędzić czas, a w wielu przypadkach także i pieniądze. Korzystam już od dłuższego czasu i muszę przyznać, że jest to dla mnie o wiele wygodniejsza opcja niż wizyta w kantorze stacjonarnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *