Na czym polega praca organizatora weselnego?

wedding-planner-dispute1

Czy lubisz planować wielkie imprezy i lubisz pracować z ludźmi? Czy jesteś dobry w negocjacjach i networkingu? Możesz rozważyć karierę organizatora weselnego. Ludzie pracujący w tej dziedzinie są również znani jako konsultanci ślubni. Wielu z nich prowadzi własną działalność gospodarczą, podczas gdy inni pracują w firmach zajmujących się organizacją ślubów i imprez.

Mimo że coraz mniej osób bierze ślub, według różnych źródeł statystycznych wiadomo że ci, którzy robią ten krok, są starsi. Oznacza to, że ogólnie rzecz biorąc, że pary są bardziej ugruntowane, a zatem mają więcej pieniędzy do wydania w tym szczególnym dniu. Oznacza to również, że są tak zajęci pracą, że prawdopodobnie nie mają zbyt dużo czasu na zaplanowanie swoich własnych spraw. Tam przydaje się profesjonalna pomoc.

Co robi organizator weselny?

Rolą konsultanta ślubnego jest funkcja mediatora, menadżera, finansisty i ogólnie – dbanie o spełnianie marzeń młodej pary. Jeśli kiedykolwiek byłaś narzeczoną, panią młodą, a nawet druhną, wiesz również o całym tym stresie, jaki może przynieść wesele. Dodaj do powyższego opisu słowa takie jak: terapeuta, psycholog, przyjaciel, a nawet „worek treningowy” i bardziej zrozumiesz specyfikę pracy organizatora weselnego – który często musi się zająć wszystkim – od rozplanowania budżetu, przez wynajem limuzyn na Panieński (więcej informacji tutaj https://www.limuzyny-platinium.pl/wieczor-panienski-warszawa) po podziękowania dla gości.

Wymagane szkolenie i edukacja

Wielu organizatorów weselnych nie posiada oficjalnego wykształcenia w tym kierunku, ale posiadanie np. tytułu licencjata w zakresie zarządzania hotelarstwem lub pokrewnej dziedzinie z pewnością będzie dodatkowym atutem. Osoby samozatrudnione powinny jednak najpierw nauczyć się zarządzać i promować własną firmę.

Niektóre umiejętności miękkie – cechy charakteru, których zwykle nie nabywa się poprzez formalne szkolenie – pomogą ci odnieść sukces w tej pracy. Musisz być cierpliwy i spokojny wobec przeciwności losu.

Musisz także być empatyczny i, jak wspomniano wcześniej, koniecznie powinieneś być dobrym negocjatorem. Jesteś głosem młodej pary, jeśli chodzi o znalezienie miejsca i zatrudnienie kwiaciarni, zespołu, fotografa i firmy cateringowej. Musisz być w stanie uzyskać najlepszą obsługę za najniższą cenę. Twoja reputacja będzie od tego zależała. Ważna jest również umiejętność tworzenia sieci kontaktów. Jeśli możesz zadbać o dobre branżowe znajomości – pomoże ci to uzyskać najlepszą ofertę. To nie wszystko. Prowadzenie własnej firmy, a także zarządzanie pieniędzmi innych ludzi, wymaga umiejętności radzenia sobie z finansami. Musisz być bardzo dobrze zorganizowany.

Organizator weselny musi mieć również dobry gust i winien sporo wiedzieć o kolorze, muzyce i kwiatach. Dobra znajomość religii jest również niezbędna, ponieważ ceremonia zaślubin jest często o charakterze religijnym. Wiąże się z tym znajomość obyczajów i tradycji, które są również częścią wielu ceremonii ślubnych. Zaplanuj dużo czasu na czytanie aktualnych magazynów dla nowożeńców, których jest wiele – to pomoże nadążyć Ci za najnowszymi trendami.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Na czym polega praca organizatora weselnego?

  1. Iwona
    17 lutego 2018 at 13:34

    Organizator wesel ma ciekawą pracę – to prawda. I raczej jej nie zmieni, ponieważ zapewne ma dość dobre przychody. Wielu ludzi stawia przede wszystkim na zarobki i chce ich jak najwięcej. Nie zdają sobie sprawy z tego, że wkrótce praca pochłonie ich całkowicie. I zapomną “o tych łąkach zielonych…”. A gdyby tak zaplanować niebanalny urlop już wcześniej? Aby czasem nie rezygnować z niego – bo np. szef każe? Można odwiedzić stronę http://www.kspp.org.pl/ i sprawdzić, co mogą nam zaoferować i czym nas zainteresować, aby wypoczynek był niebanalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *