Jak właściwie zaprojektować stronę firmową?

web-development1

Strona firmowa to okno na świat i dotarcie do nowych klientów, coraz bardziej obecnych i liczniej udzielających się w Internecie. Zatem obowiązkiem każdego właściciela firmy powinno być uruchomienie witryny internetowej promującej własną działalność.

Najważniejsza jest odpowiednia strategia!

Zanim zdecydujemy się na budowanie własnej strony firmowej bądź zlecenie jej wykonania, powinniśmy mieć w głowie wizję tego, jak ma ona wyglądać. Wszystkie najważniejsze informacje (dane firmy, kontakt) powinny być umieszczone na pierwszym planie, tak aby potencjalny klient nie musiał wgłębiać się w poszukiwanie istotnych dla niego treści. Najważniejszym kryterium każdej strony internetowej jest jej czytelność. To właśnie taka myśl od samego początku powinna przyświecać przy tworzeniu witryny i ustalaniu nawigacji strony. Należy też pamiętać o tym, że z reguły bardziej przyjmują się strony zawierające mniej, ale lepiej umieszczonych treści niż obszerne, kilkustronicowe artykuły.

Odpowiednia strategia dotyczy też przemyślanych wydatków. Najlepszym rozwiązaniem jest ustalenie i zapisanie wszystkich kosztów, które trzeba będzie ponieść przy zakładaniu strony, tak aby w trakcie prac nie przekroczyć przewidzianego wcześniej budżetu. Strona firmowa rządzi się swoimi prawami.

W przeciwieństwie do innych, większych stron internetowych, większość pieniędzy przeznaczonych na jej powstanie i rozwój to jednorazowa inwestycja. W tej sytuacji lepiej wyłożyć większą kwotę na nowoczesną i dobrze zbudowaną witrynę, niż oszczędzać na pracy i rozczarować się efektem końcowym.

Pośpiech to zły doradca!

W dzisiejszych czasach strona firmowa pełni funkcję reprezentatywną. Z każdym dniem w Internecie pojawiają się nowe funkcjonalności, dlatego musi być ona starannie wykonana i odpowiadać współczesnym trendom. Żeby tak się stało, należy „posiedzieć” nad nią i przeznaczyć odpowiednią ilość czasu na jej właściwe stworzenie. Istotne jest wykonanie jej w taki sposób, aby w późniejszych etapach mogła być edytowana w prosty i szybki sposób przez jej administratora.

Komu powierzyć stworzenie strony firmowej?

To pytanie zadaje sobie każdy przedsiębiorca decydujący się na założenie takiej strony. Są osoby, które potrafią samodzielnie zbudować technicznie bardzo przyzwoitą witrynę lub zrobić to przy pomocy szeregu dostępnych poradników internetowych. Jednak większość właścicieli firm powierza to zadanie firmom zajmującym się tworzeniem stron internetowych. Najprawdopodobniej dostosują się one do naszych wskazówek i finalnie będziemy zadowoleni z efektu, ale dość pokaźnie może to odczuć nasz budżet.

W tej sytuacji na ratunek przychodzą freelancerzy. Na stronach ogłoszeniowych znajdziemy pełno ofert internetowych zleceniobiorców, którzy te same prace wykonują za mniejsze stawki. Nie należy się obawiać o jakość wykonanej pracy i terminowość zlecenia. Freelancerzy podchodzą do swoich obowiązków z pełną starannością.

Strona jest już gotowa… co dalej?

Jeśli strona firmowa zostanie już w pełni zbudowana, pozostaje nam tylko dbać o nią i regularnie ją aktualizować. 2-3 informacje bądź posty w skali tygodnia powinny wystarczyć do tego, aby klient miał poczucie, że jest na bieżąco ze wszystkimi informacjami dotyczącymi firmy. W dalszej kolejności możemy starać się poprawić wyniki wyszukiwania danych o własnym przedsiębiorstwie poprzez pozycjonowanie strony, pomyśleć o drobnej kampanii reklamowej czy uruchomieniu wersji mobilnej na smartfony i tablety.

Ta ostatnia opcja jest związana z ciągle rosnącym udziałem osób przeglądających w ten sposób Internet, czyli w tym momencie zyskujemy większą szansę na to, że na naszą stronę trafią kolejni użytkownicy i zostaną tam na dłużej, co jest głównym celem. Skutecznym działaniem jest także newsletter, czyli regularne wysyłanie najnowszych informacji osobom, które pozostawią na stronie swój adres mailowy.

Poradnik opracowano opierając się na artykule pt: “Jak zaprojektować stronę firmową?” 
Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *