Wyjazd integracyjny – top 5 pomysłów na atrakcje dla uczestników

główne_20230703104826_pexels-photo-3453047.jpeg

Team building, czyli sztuka budowania zespołu (niekoniecznie jedynie w miejscu pracy) to nowa dziedzina życia zawodowego, która na trwałe zawitała w naszej pracowniczej rzeczywistości. Dlatego też niemal każdy prezes czy menadżerka planują w swoich kalendarzach jednodniowe lub kilkudniowe wypady dla swoich podwładnych. Warto zaznajomić się z najbardziej popularnymi pomysłami na aktywności podczas takiego przedsięwzięcia. Oto top 5 pomysłów na atrakcje, które dostarczą wszystkim nie tylko niezapomnianych wspomnień, ale także spełnią nasz cel zbudowania zespołu o trwałych więziach i pozytywnych relacjach.

Olimpiada firmowa

obraz_1

Przygotujcie się na rywalizację pełną adrenaliny i ducha sportowej walki! Olimpiada firmowa to świetna okazja do rozegrania różnorodnych konkurencji, takich jak bieg na orientację, przeciąganie liny czy turniej w siatkówkę. Nie tylko umożliwi to uczestnikom pokazanie swoich umiejętności, ale także zbliży ich jako zespół. „Igrzyska firmowe” prowokują współpracę, działanie zespołowe i sytuacje, w których bardzo trudno poradzić sobie samemu. Dlatego też jest to tak wzięty pomysł na urozmaicenie wyjazdu integracyjnego.

Maszyna Goldberga

Przenieśmy się do fascynującego świata efektu domino i wspólnie stwórzmy niesamowite konstrukcje! Maszyna Goldberga to zestaw skomplikowanych mechanizmów, które działają na zasadzie “jeden ruch wywołuje kolejny”. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie i zbudowanie własnego mechanizmu tak, by współdziałał on z elementami tworzonymi przez pozostałe zespoły. Do dyspozycji dostaniemy narzędzia, elementy z różnych tworzyw i materiałów i własną wyobraźnię. Ta kreatywna i wymagająca aktywność nie tylko wymaga teamworku, ale także rozwija umiejętności problem-solvingu, wymusza burze mózgów i współpracę na każdym etapie realizacji projektu.

Odpicuj mi brykę

obraz_2

Każdy z nas pamięta legendarny program „Pimp my ride”, w którym mechanicy nadawali samochodowym wrakom nowego wyglądu i dawali im nowe życia. Daj uczestnikom możliwość przekształcenia zwykłych samochodów w prawdziwe dzieła sztuki na czterech kółkach! Każdy zespól dostanie do dyspozycji pojazd, a naszym zadaniem będzie udekorowanie go, pomalowanie, przystrojenie i sprawienie, by wyróżniał się na tle innych krążowników. Projekt wieńczy prezentacja pojazdów i wielki wyścig z nagrodami. To nie tylko wspaniała zabawa, ale także świetny sposób na wspólne działanie i budowanie więzi czy wyłonienie naturalnych liderów.

Sabotażysta – gra terenowa

Przygotujcie się na niezapomnianą przygodę, w której uczestnicy staną się prawdziwymi agentami! Zorganizujcie grę terenową, w której drużyny będą rywalizować, poruszając się zgodnie ze wskazówkami i wykonywać będą powierzane im zadania. Nie będzie jednak tak łatwo. Każdy team będzie sabotowany przez uczestnika, które zadaniem będzie utrudnianie dotarcia do celu, wykonania jakichkolwiek zadań i tym podobnych. To doskonała okazja do rozwijania umiejętności komunikacji, planowania i współpracy w dynamicznym i ekscytującym środowisku.

Szansa na milion

W tej aktywności, drużyny otrzymują pudło ze wskazówkami (jak numery telefonów, kont bankowych, skrawki informacji) które mają doprowadzić ich do wielkiej nagrody ufundowanej przez ekscentrycznego organizatora. W trakcie zabawy, zawodnicy mogą otrzymać anonimowy telefon z podpowiedzią, nowe zadania i łamigłówki na swojej drodze i wiele innych elementów, które będą wymagać podejmowania decyzji wspólnie i w oparciu o dobro całego zespołu. Doskonała okazja do wyłonienia team leaderów, przekonania się o tym, kto potrafi współpracować i kto najlepiej integruje się z pozostałymi uczestnikami aktywności.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *