Gdzie i jak podnosić kwalifikacje zawodowe?

Każdy chciałby się podszkolić. Ale to kosztuje. Dużo. A pracodawcy bardzo niechętnie zapatrują się na podnoszenie kwalifikacji w godzinach pracy (kursy, szkolenia, udział w konferencjach). Uważają, że to jest indywidualna sprawa pracownika. A skąd pracownik ma na to wziąć pieniądze? Co gorsza, Bardzo źle widziane przez pracodawców są zwolnienia chorobowe pracowników.

Pracownik przez wiele lat pracował sumiennie, firma zawsze mogła na niego liczyć, nawet z gorączką przychodził do pracy. W którymś momencie dopada go choroba i poszedł na „chorobowe”. Pracodawca nie pamięta tych poprzednich lat pracy pracownika, a widzi jedynie osobę, która stwarza komplikacje w firmie. Chce jak najszybciej pozbyć się problemu, a tym samym czeka, kiedy będzie miał okazję wręczyć pracownikowi wypowiedzenie. No tak. Bo już zachorować nie można. Co się z tym światem dzieje? To straszne, ale to już jest właściwie normą. Bo ktoś inny już czeka na Twoje stanowisko. I z chęcią je zajmie. A pracodawca zwalnia.

A otrzymanie wypowiedzenia umowy o pracę jest dla pracownika wielkim stresem, często wali się cały poukładany świat. Nie zawsze najistotniejsze są kwestie finansowe. Częstokroć ważniejsze jest poczucie porażki, doznanej krzywdy, niesprawiedliwości. W tak trudnym momencie dla pracownika należy podejść do niego z szacunkiem i poszanowaniem jego godności. Bo przecież nikt nie ma siły tłumaczyć każdemu, jaki ten szef był. Istotne, ze zwolnił.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *