Emerytura na koncie

142141986289813300

W tak niepewnych czasach dla naszych emerytur powinniśmy się zastanowić nad sposobem zarobienia pieniędzy na naszą starość. Możliwosci jest wiele, ponieważ pojawiło się sporo firm, które oferują różne sposoby odłożenia pieniędzy na później. Możemy skorzystać z funduszy inwestycyjnych, lokat, odkładania na koncie, albo do skarpety. O tak, są osoby, które nie ufają żadnym instytucjom finansowym i odkładają pieniądze do skarpety. Wśród tych wszystkich sposobów jest jeden, który się sprawdza i nie jest w żaden sposób dla naszych pieniędzy niebezpieczny. To konto oszczędnościowe. Możemy je założyć w banku, a bank należy do tych firm finansowych, którym się ufa.

Zalety takiego konta

Konto oszczędnościowe różni się od konta rozliczeniowego. Przy tym koncie nie mamy karty do bankomatu, tym samym nie możemy wypłacić pieniędzy w bankomacie. Takie utrudnienia mają nam pomóc w niewydawaniu pieniędzy. Poza tym do konta mamy dostęp przez Internet, albo w oddziale banku, więc wiemy, co dzieje się z naszymi pieniędzmi, tylko mamy do nich ograniczony dostęp. Ale jak wypłacić te pieniądze z konta? Możemy udać się do banku, albo zrobić przelew na nasz rachunek rozliczeniowy. To, jak długo będziemy zbierać pieniądze na koncie oszczędnościowym zależy tylko od nas. Możemy wypłacić je w każdym momencie, jeśli uznamy, że już nie potrzebujemy więcej, wystarczy zrobić przelew lub udać się do banku i wypłacić gotówkę.

Jakie są wady?

To zależy od punktu widzenia. Jedni powiedzą, że to, że nie można wypłacić pieniędzy w bankomacie nie jest zaletą konta oszczędnościowego, inni stwierdzą, że lokata jest korzystniejsza, ponieważ ma wyższe oprocentowanie. Jeszcze inni za wadę uznają brak karty do konta. Jak widać, wszystko zależy od nas, klientów. I dobrze, w końcu to my powinniśmy decydować o naszych pieniądzach, a konto oszczędnościowe nam to umożliwia.

O co chodzi z oprocentowaniem konta?

To jest główna cecha tego konta – jest oprocentowane! Oznacza to, że pieniądze, które wpłacamy na konto pracują na siebie i po jakimś czasie mamy więcej tych pieniędzy. Działa to jak lokata, ale z tym wyjątkiem, że tu możemy bezpośrednio monitorować sytuację i w większości przypadków możemy zmieniać podstawę, od której obliczane są odsetki. To jest przyszłość naszych emerytur. Niestety nie ma co liczyć, na to, że po 30 latach pracy będziemy na starość cieszyć się emeryturą za przepracowane lata. Sami musimy zadbać o naszą przyszłość, dlatego zainteresujmy się już teraz możliwością odkładania i zaoszczędzenia pieniędzy na koncie oszczędnościowym. Nasi sąsiedzi od dawna stosują takie metody oszczędzania, weźmy z nich przykład i zróbmy to samo. Wybierzmy bank i konto oszczędnościowe i zacznijmy odkładać pieniądze już dziś!

Artykuł napisany przy współpracy z Finmarket.pl.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *