Jak efektywnie malować aluminium?

Worker powder coating parts in paint spray booth in sheet metal factoryAluminium to materiał powszechnie występujący nie tylko w przemyśle, ale i w codziennym życiu wielu ludzi. Charakteryzuje go lekkość, łatwość formowania i duża wytrzymałość (porównywalna nawet do wytrzymałości stali) pod warunkiem, że zostanie połączona z odpowiednimi materiałami. Aluminium można w 100% poddawać recyklingowi, co w czasach, w których coraz popularniejsze są ekologiczne rozwiązania, jest dość istotne. Niestety w pewnych okolicznościach aluminium ulega korozji. Można się przed tym zabezpieczyć między innymi poprzez malowanie. Tylko która metoda w tym przypadku sprawdzi się najlepiej – tradycyjna czy może proszkowa?

Malowanie aluminium – jakie są najpopularniejsze metody?

Produkty wykonane z aluminium można malować tak naprawdę na dwa sposoby – metodą tradycyjną oraz metodą proszkową. W przypadku metody tradycyjnej można poza odpowiednią farbą zastosować wiele narzędzi malarskich m.in.pędzle, wałki, pistolety natryskowe. Tak naprawdę wszystko zależne jest od rodzaju powierzchni. Nie ma znaczenia to, jakie akcesoria malarskie zostaną wybrane, najważniejsze jest to, żeby dokładnie pokrywały farbą malowany element. Choć malowanie tradycyjne ma w dalszym ciągu sporo zwolenników (niemal każda lakiernia proszkowa Warszawa ma je w swojej ofercie, co wynika z potrzeb klientów), to jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że jest to metoda czasochłonna, a dodatkowo z nieco ograniczoną trwałością i odpornością mechaniczną. Każdy błąd popełniony przy przygotowaniu podłoża do malowania będzie znacząco wpływał na jego trwałość. Zdecydowanie lepszym i co najważniejsze trwalszym sposobem będzie malowanie proszkowe aluminium.

Dlaczego malowanie proszkowe aluminium to metoda warta rozważenia?

Nie jedna lakiernia proszkowa Warszawa poleca malowanie proszkowe zamiast tradycyjnego. Jest to rozwiązanie o wiele korzystniejsze, a przede wszystkim znacznie trwalsze. Na czym polega malowanie proszkowe aluminium? Wybrana powierzchnia zostaje pokryta cząsteczkami żywicy oraz farby, najczęściej przy zastosowaniu natrysku elektrostatycznego. Gdy tylko wybrany element zostanie całkowicie pokryty kolorem, wówczas mus zostać ogrzany w specjalnym piecu, w temperaturze od 140 do maksymalnie 200°C. Dzięki temu farba idealnie wtopi się w podłoże, co da trwały i odporny na wiele uszkodzeń mechanicznych efekt. Malowanie proszkowe aluminium jest bezpieczne dla środowiska, ponieważ stosowane tu farby nie zawierają szkodliwych składników. Jest to metoda, której nie da się zastosować w warunkach domowych – konieczne jest oddanie wybranego elementu do pokrycia farbą specjalistom.

- Czy każdy biznesplan jest słuszny? Jak ocenić jakość swojego biznesplanu?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *