Dlaczego warto stosować klamki antybakteryjne?

4

Bakterie, które występują na świecie stają się dla nas coraz bardziej niebezpieczne. Wiele z nich to mikroorganizmy lekoodporne, powodujące poważne choroby i infekcje. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że towarzyszą nam one na każdym kroku. Wystarczy dotknąć klamki w sklepie, czy na dworcu, aby przenieść ich miliony na swoich dłoniach. Nawet wyjątkowo systematyczna higiena rąk może okazać się nieskuteczna. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne klamki pokryte specjalistyczną powłoką antybakteryjną. Gdzie warto je stosować i jaka jest ich skuteczność?

Jak działa powłoka antybakteryjna z jonami srebra?

Nowoczesna kombinacja jonów srebra z substancjami czynnymi bardzo skutecznie i na długi czas eliminuje proces mnożenia się mikroorganizmów takich jak większość bakterii oraz grzybów. Opóźniona w czasie dyfuzja tych substancji sprawia, że ochrona ta jest długotrwale skuteczna. Już po dobie od zastosowania powłoki z jonami srebra na powierzchni organicznej ilość bakterii zmniejsza się o 97%.

Ponadto, powłoka ochronna jest całkowicie bezpieczna dla środowiska naturalnego i dla zdrowia ludzkiego. Wykazuje dobre właściwości dermatologiczne, a więc może być stosowana również przez osoby zmagające się z problemami skórnymi. Pozostaje neutralna optycznie, dzięki czemu jest całkowicie niewidoczna.

Klamki antybakteryjne są dla nas bezpieczne i nie reagują z substancjami chemicznymi, które stosowane są powszechnie do czyszczenia takich powierzchni.

W jakich miejscach warto stosować klamki antybakteryjne?

Nowoczesne klamki drzwiowe i okienne pokryte powłoką z jonami srebra powinny być stosowane przede wszystkim w miejscach publicznych, z których korzysta wiele osób pomiędzy kolejnymi czyszczeniami. Są chętnie wybierane przez właścicieli dużych sklepów i galerii handlowych, w placówkach medycznych, edukacyjnych, na dworcach i w hotelach. Również duże firmy zatrudniające wiele osób decydują się na wymianę klamek na te kryte antybakteryjnie.

Gdzie szukać klamek z powłoką antybakteryjną?

Poszukując wysokiej jakości klamek antybakteryjnych warto zapoznać się z ofertą firmy FAN. Jest to jedyny producent, który w Polsce wykorzystuje tę właśnie technologię. Firma słynie z tego, że jej produkty powstają w oparciu o cztery surowce: magnez, aluminium, cynk oraz tworzywa sztuczne. Umożliwia pokrycie powłoką z jonami srebra klamek i okuć malowanych na mokro, proszkowo, jak również galwanizowanych. Istnieje możliwość wyboru spośród wielu możliwości – nikiel, nikiel szczotkowany, chrom, chrom z połyskiem, satyna, patyna oraz innych.

Największą popularnością wśród klientów cieszą się zwykle serie klamek, których nazwy nawiązują do planet, na przykład Venus i Jupiter. Bogaty wybór sprawia, że można bez trudu dopasować odpowiednie klamki zewnętrzne i wewnętrzne. FAM dostarcza swoje klamki do hurtowni i dużych sieci sklepów, ale można również zamawiać produkty do domów jednorodzinnych i bloków mieszkalnych. Taka inwestycja w zdrowie i bezpieczeństwo jest bardzo skuteczna, a jednocześnie zakup klamek nie jest dużym wydatkiem, ponieważ samo pokrycie klamki powłoką z jonami srebra i substancjami czynnymi nie jest dużym kosztem.

Klamki antybakteryjne kupisz na stronie https://fam-to.pl/pl/9676-2/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *