Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?

interview-1018333_640Mawiają, że szukanie pracy, to też praca i coś w tym stwierdzeniu jest. Jak pokazują statystyki prawie 50% Polaków rozpoczyna studia, zatem nietrudno się domyślić, że przez to, a może dzięki temu konkurencja jest duża. To oczywiście pozytyw dla pracodawców, ale jednocześnie negatyw dla poszukujących pracę. Zatem już podczas rozmowy rekrutacyjnej trzeba odpowiednio się zaprezentować. Jak się przygotować? Oto nasze rady.

Po pierwsze: odpowiednio się zaprezentuj

Jeszcze do niedawna wystarczyło pójść do zakładu pracy, następnie oddać CV i jeżeli pracodawca był zainteresowany, to niemal od razu otrzymywało się prace. Ale te czasy mamy już za sobą. Obecnie trzeba się wyróżnić, nie tylko pokaźnym CV, ale także swoją osobowością. Zatem podczas rozmowy rekrutacyjnej trzeba odpowiednio się zaprezentować. Teraz zapewne was zaskoczymy, a mianowicie nie zawsze oznacza to garnitur czy w przypadku kobiet-garsonkę. Wszystko zależy od pracy, na jaką aplikujecie. A więc oczywiście jeżeli chcecie pracować w banku to konieczne jest zaprezentowanie najbardziej formalnego dresscode, natomiast jeżeli aplikujecie na stanowisko sprzedawcy w sklepie odzieżowym, to musicie poprzez ubranie pokazać swoją kreatywność i pewność siebie. A więc nie musicie się ograniczać, byle tylko wasz strój wpisywał się w oczekiwania marki. Z kolei jeżeli aplikujecie na stanowisko w agencji reklamowej, to najlepiej postawić na formalny totallook, lecz z wyróżniającym się akcentem np. dizajnerskim zegarkiem czy biżuterią.

Po drugie: sama szkoła nie wystarczy

Warto pamiętać, że na dane stanowisko aplikuje najczęściej spora grupa osób, a wszyscy spełniają określone wytyczne. Dlatego też poza wymaganiami formalnymi warto mieć w przysłowiowego asa w rękawie. Zatem to coś co was wyróżni. Tutaj możliwości jest sporo, może to być ukończony kurs, szkolenie, czy też praktyka. Jeżeli macie możliwość ukończenia praktyk, czy choćby odbycia darmowego stażu, to absolutnie się nie wahajcie, wszak może wam to pomóc w znalezieniu wymarzonej pracy. Pamiętajcie jeszcze, aby poznać czym dana firma się zajmuje, jej politykę, a nawet historię. Warto jeszcze znać nazwiska szefów. Pamiętajcie też, że nie musicie chodzić od firmy do firmy pytając od zatrudnienie. Zdecydowanie lepiej skorzystać z portalu Pracuj.pl, gdzie możecie znaleźć ciekawe oferty pracy i to bez wychodzenia z domu. Zatem taka opcja jest naprawdę wygodna i pozwala na aplikowanie na różne stanowiska pracy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *