Czynniki wpływające na cenę samochodu w auto skupie

truck-1655605_960_720Trudno stwierdzić, czy otrzymujesz uczciwą cenę za swój złomowany samochód, zwłaszcza że sprzedawcy zwykle nie mają zwyczaju pozbywać się swoich pojazdów. Szczególnie trudno zrozumieć, dlaczego pojazd, na który wydałeś kilka tysięcy złotych, jest nagle wart mniej niż kilkaset.

Zaufaj mi, większość kupujących złom samochodu nie próbuje cię oszukać. Jest po prostu kilka czynników, które sprawiają, że zakup złomu samochodowego jest kosztowną inwestycją. Oto najważniejsze kwestie, które mogą wpłynąć na to, jaką cenę zaproponuje Ci autoskup.

Spadek ceny złomu

Złom po prostu nie jest już wart tego, czym był kiedyś. W 2014 r. Chiny odpowiadały za połowę światowej produkcji stali, ale w ciągu ostatnich lat chiński popyt na metale spadł, ponieważ kraj przesunął swoje priorytety z produkcji na rozwój wyższych standardów ochrony środowiska i życia. W rezultacie ceny stały są najniższe od dziesięciu lat. Ponieważ metal jest tak mało wart, nabywców samochodów nie stać na płacenie zbyt wiele za złomowane samochody, w przeciwnym razie ryzykują utratę firm.

Specjalistyczna rozbiórka pojazdu

serwis samochodowyZłomowiska muszą opróżnić pojazd ze wszystkich płynów i usunąć wszystkie bezużyteczne części przed zmiażdżeniem. Proces ten jest pracochłonny, co może mieć odzwierciedlenie w ogólnej cenie.
Możesz zarobić więcej pieniędzy na swoim samochodzie, sprzedając części nadające się do użytku przed złomowaniem pojazdu właścicielom i dealerom, którzy potrzebują części zamiennych. Dobrym pomysłem jest również usunięcie gazu z samochodu przed jego sprzedażą – złomowisko będzie musiało to zrobić inaczej, a dodatkowa praca może wpłynąć na twoją cenę.

Na koniec upewnij się, że wszystkie rzeczy osobiste i śmieci zostały wyczyszczone z samochodu przed przekazaniem go na złomowisko. Im więcej pracy musi wykonać złomowisko, aby przygotować samochód do zmiażdżenia, tym więcej tracisz.

Transport pojazdu

Ktoś musi zapłacić temu facetowi i to zwykle robi skup. Jeśli zastanawiasz się nad sprzedażą swojego samochodu nabywcy złomu, istnieje duża szansa, że ​​Twój samochód już nie działa już ani nie nadaje się do jazdy. Jeśli to prawda, będziesz musiał znaleźć sposób na odholowanie samochodu, aby dostarczyć go na złomowisko. Są trzy opcje: masz lawetę i możesz to zrobić sam, masz jakąś pomoc drogową lub ubezpieczenie, które pozwoli ci skorzystać z usługi holowania po obniżonych kosztach lub zdasz się na kupującego złomowany samochód aby zapewnić Ci usługę holowania.

Jeśli wybierzesz ostatnią z trzech opcji, koszt holowania pojazdu zostanie odjęty od ceny, jaką kupujący jest gotów zapłacić za Twój samochód. W zależności od tego, jak daleko znajduje się Twój samochód od złomowiska i ile pobiera firma holująca, może to kosztować niemałą sumkę.

Jeśli chcesz zmaksymalizować zysk, rozważ sprzedaż samochodu na złomowisko, gdy jest on jeszcze sprawny. To całkowicie eliminuje problem holowania. Ponadto Twój samochód jest bardziej wartościowy, gdy nadal nadaje się do użytku.

Chcesz mieć szansę na możliwie jak najwyższą cenę za swój auto złom? Skontaktuj się z auto skup Toruń już dziś.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *