Czy wciąż warto zostać kasjerem walutowym?

tax

Opis stanowiska, obowiązków oraz przewidywania rozwoju branży

Na czym polega praca kasjera walutowego

Kasjer walutowy obsługuje operacje finansowe zarówno w rodzimej walucie, jak i w walutach obcych. Praca osoby na tym stanowisku polega na sprzedaży oraz skupie głównie zagranicznych środków pieniężnych oraz na obsłudze kont walutowych. Do jego obowiązków należy również prowadzenie dokumentacji odpowiadającej działaniom przebiegających pomiędzy nim a klientem. Powinien też dbać o bezpieczeństwo przechowywanych środków pieniężnych, za które jest w swej pracy odpowiedzialny.

Potencjalni pracodawcy w liczbach.

Jak podaje porównywarka kursów wymiany walut http://kantorbox.pl w Polsce jest obecnie przynajmniej 4 tys. kantorów stacjonarnych, około 70 banków oraz podobna liczba kantorów internetowych.

Jak mogę zostać kasjerem walutowym?

Transfer pieniędzy onlineOd kasjera walutowego przede wszystkim wymaga się biegłej umiejętności obsługi komputera oraz znajomość języka angielskiego, przynajmniej na poziomie komunikatywnym (mile widziana jest też umiejętność posługiwania się innymi językami, szczególnie niemieckim, rosyjskim i hiszpańskim). Kandydat na stanowisko kasjera walutowego powinien posiadać minimum średnie wykształcenie i być osobą niekaraną, szczególnie w zakresie przestępstw finansowych. Od potencjalnego pracownika wymaga się również przebycia kursu rozpoznawania autentyczności znaków pieniężnych.

Jak długo trwa i ile kosztuje kurs kasjera walutowego?

Rozbieżności w cenach kursów na kasjera walutowego są bardzo duże. Można znaleźć szkolenia e-learningowe, które nie są jednak wysoko klasyfikowane przez pracodawców. Koszt takiego kursu to jedynie około 200 złotych. Przebycie kilkudniowego szkolenia w cenionej firmie wiąże się już z wyższymi opłatami. Koszt dobrego szkolenia to co najmniej 600 złotych.

Jakiego usposobienia wymaga się od kasjera walutowego?

Osoba obejmująca stanowisko kasjera walutowego powinna być przede wszystkim odpowiedzialna, punktualna i dyspozycyjna. Wymaga się też wysokiej kultury osobistej oraz umiejętności arytmetycznych, pozwalających na szybką obsługę klientów.

Ile zarabia kasjer walutowy?

W branży kasjerów walutowych występują bardzo duże rozbieżności odnośnie zarobków. W zależności od miejsca wykonywania zawodu (bank, kantor itp.) zarobki wahają się od 1700 do aż 3200 złotych brutto miesięcznie. Biorąc pod uwagę ceny kursów oraz możliwość uzyskania posady przez osoby ze średnim wykształceniem, wydaje się to być ciekawą propozycją dla osób poszukujących szczęścia w nowej branży.

Czy kasjer walutowy to przyszłościowa praca?

Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Trzeba brać pod uwagę możliwe posady, które dany pracownik może objąć. Stanowiska w bankach zapewniają pewne źródło dochodu, jednak z uwagi na wysoką komputeryzacje branży finansowej stałość posady może stanąć pod znakiem zapytania. Ilość osób korzystających z banków za pośrednictwem internetu stale rośnie, a lokalne placówki zaczynają świecić pustkami. Niestety wszystko wskazuje na to, że jest to trend, który będzie się utrzymywać.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku kantorów. Mimo, że wciąż chętnie korzystamy ze stacjonarnych kantorów, to od kilku lat na rynek mocno zaczęły wchodzić kantory internetowe. Aby zauważyć jak dużą konkurencję zaczęły stanowić dla tradycyjnych kantorów, warto spojrzeć na ich listę sporządzoną na stronie kantorbox.pl/kantory-internetowe. Dla potencjalnego klienta e-kantoru wystarczy, aby posiadał konto walutowe w swoim banku, a już może dokonywać wymiany waluty z domowego fotela. Jest to informacja niepocieszająca potencjalnych kasjerów walutowych. Biorąc pod uwagę dużą wirtualizację waluty warto zauważyć, że ich bezpośrednie umiejętności rozpoznawania waluty mogą stać się z czasem bezwartościowe. Atrakcyjność marż wśród kantorów internetowych może wkrótce zdecydowanie podburzyć działalność kantorów stacjonarnych, bądź przynajmniej w dużej mierze przenieść ich działalność w sferę internetową.

Źródło: porównywarka kantorów online kantorbox.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *