Czy możesz handlować samochodami nie posiadając własnej firmy?

used_cars_in_washington_dc

Samochód jest przedmiotem takim samym, jak inny towar, który jest sprzedawany w różnych okolicznościach. Każda transakcja sprzedażowa jest dochodem, choćbyśmy sprzedawali tylko przysłowiowe lizaki. Każdy sprzedawany przedmiot przynosi swojemu zbywcy potencjalny dochód. W naszym kraju od każdego dochodu trzeba odprowadzić wynikający z jego sprzedaży, podatek. Dlaczego? Bo to jest dochód.

A – teoretycznie – każdy dochód wymaga opodatkowania. I nie ma tu znaczenia czy ma się firmę, czy też nie. Ale, posiadając jakąkolwiek działalność gospodarczą należy płacić składki do ZUS. I to bez względu na to, ile tych samochodów sprzedamy. Czy będzie to jeden samochód, czy też 100. Składki ZUS są stałe, a nie płacone od ewentualnego dochodu. Oczywiście, w praktyce jednorazowa sprzedaż samochodu nie podlega obowiązkowi podatkowemu, jednak gdyby taka sytuacja się powtarzała, lepiej udać się do US i sprawę wyjaśnić.

Handel samochodami bez firmy

Gdyby ktoś zaplanował sobie, że będzie jeździł za granicę, sprowadzał samochody uszkodzone, naprawiał i sprzedawał z zyskiem, raczej bez firmy się nie obejdzie. Oczywiście, są tacy, co to próbują tego typu formy zarobku, jednak w dalszej perspektywie, może to się skończyć dotkliwymi karami karno – skarbowymi. Nie warto. 10 razy się uda, za 11 razem złapią i cały zysk trzeba będzie oddać. W takich sytuacjach najlepiej założyć jednoosobową działalność gospodarczą i normalnie odprowadzać podatki. Uczciwa praca pozwoli nam spokojnie spać, bez obaw o przyszłość. Gdybyśmy jednak nie chcieli zakładać żadnej firmy, należy pamiętać o tym, że nadmierna częstotliwość sprzedażowa, może zainteresować Urząd Skarbowy nie tylko nami, ale również naszymi kontrahentami.

Sprzedaż samochodów do skupu

Jeśli mamy na zbyciu samochód, można go oczywiście przygotować do sprzedaży samemu, ale lepiej zlecić tę pracę fachowcom, takim jak np. http://warszawa-skupsamochodow.pl/skup-aut-niemcy.html. Możemy oddać nawet auto bardzo zaniedbane i poprosić o jego przysłowiową „rekonstrukcję” – czyli drobne naprawy rzeczy uszkodzonych i widocznych, szorowanie tapicerki, dywaników samochodowych, dokładne mycie karoserii itp. Każda część auta zostanie dokładnie sprawdzona i wyczyszczona, aby przygotować je do sprzedaży. Samochody eksploatowane przez wiele lat mają wiele zaniedbać wynikających często z pośpiechu (nie mam czasu dziś tego naprawić, czy umyć – zrobię to jutro). I tak mijają lata, a samochód coraz bardziej pogrąża się w usterkach i niedociągnięciach tzw. „dnia dzisiejszego”.

Często, takie auto wymaga wiele pracy, poświęcenia dużo czasu na to, aby doprowadzić je do jakiej takiej używalności i aby potencjalny klient nie zaczął wytykać niedociągnięć, usterek, czy zwykłego brudu i przez to nie negocjował zbyt ostro ceny końcowej. To dlatego tak ważne jest przeglądnięcie samochodu i wyeliminowanie każdej, szpecącej go usterki. Gdyby ktoś chciał wykonać tę pracę na własną rękę, powinien posiadać jakiś garaż, gdzie mógłby w spokoju wszystko przeglądnąć.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *