Chcesz mieć ciepło w biurze? Zapoznaj się z rodzajami grzejników!

sunlight-668257_960_720Powierzchnia biurowa może być dość chłodna w zimie, nawet przy zainstalowanym i używanym systemie grzewczym. Wybierając grzejnik do swojego biura, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, które pomogą zapewnić, że wybrane ogrzewanie będzie to mądra inwestycja dla Twojego biura.

Rodzaj przestrzeni, którą będziesz ogrzewać

Rodzaj ogrzewanego pomieszczenia ma wiele wspólnego z wyborem grzejnika. W biurze trzeba myśleć o różnych aspektach:

  • gdzie są ściany
  • czy są oddzielne szafy
  • czy to duża otwarta przestrzeń biurowa
  • jaki rozmiar ma przestrzeń główna
  • w jaki sposób będzie używany ogrzewacz przestrzeni

Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty, wybór grzejnika, który będzie używał funkcji wymuszonego przepływu powietrza, może wprowadzić powietrze do przestrzeni biurowej, która różni się kształtem, wielkością i rodzajem przestrzeni- dzięki czemu wybór jest wszechstronny

Rodzaj ogrzewania wymaganego dla tej przestrzeni

Zastanów się nad zakupem grzejników dostosowanych do potrzeb Twojej unikalnej przestrzeni biurowej. Oto różne typy grzejników i niektóre zalety i wady każdego typu:

Ceramiczny – grzejnik konwekcyjny

Ceramiczno-konwekcyjny ogrzewacz pomieszczeń wykorzystuje wentylator i ogrzewa powietrze w przestrzeni, krążąc w powietrzu przez urządzenie i poprzez element grzejny, taki jak cewki.

Zaleta – ten podgrzewacz ma funkcję wymuszonego powietrza, co spowoduje szybsze ogrzanie pomieszczenia. Może ogrzewać więcej osób, ponieważ ogrzewa cały pokój, a większość ma termostat regulujący ilość uwalnianego ciepła.

Wada – Nie jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o nagrzewanie dużego obszaru lub obszaru z wysokimi sufitami. Może się przegrzać łatwiej niż inne grzejniki, a podgrzane powietrze ma tendencję do pozostawania w pobliżu sufitu, ponieważ jest mniej gęste.

Promiennik i promiennik podczerwieni

Promiennik i promiennik podczerwieni nagrzewa ciało osoby i inne przedmioty wysyłając promieniowanie podczerwone przez fale elektromagnetyczne lub cząsteczki w powietrzu.

Zaleta – dobra opcja do podgrzania niewielkiego obszaru – ogrzewania ludzi, którzy pozostają w miejscu (np. Siedząc przy biurku w biurze). Emituje ciepło na dowolnym poziomie, zamiast ogrzanego powietrza unoszącego się pod sufitem i nie wysusza powietrza.

Wada – Nie jest odpowiedni do podgrzewania dużego obszaru. Zajmuje więcej czasu, aby ogrzać przestrzeń i nie wykorzystuje powietrza do ogrzewania przestrzeni.

Grzejnik mikrotermiczny

Mikrotermiczny ogrzewacz przestrzeni nie ma wentylatora i jest połączeniem zarówno konwekcyjnego, jak i promiennikowego, konwekcja 80% i 20% promieniowania cieplnego, za pomocą materiału podobnego do kamienia, który otacza element grzejny i czyni go bardziej efektywnym. Ogrzewa zarówno powietrze, jak i przedmioty w pokoju.

Zaleta – Potrafi ogrzać dużą powierzchnię przestrzeni. Jest cichy i energooszczędny. Może być umieszczony w większej liczbie miejsc. Nie wysusza powietrza. Szybsze nagrzewanie przestrzeni dzięki krótszemu procesowi nagrzewania przyczynia się do ogrzania powietrza i lepszego rozkładu ciepła.

Wada – nie wykorzystuje wentylatora do wypychania powietrza do przestrzeni, co może być wadą, ponieważ może to potencjalnie prowadzić do nierównomiernego rozprowadzania ogrzanego powietrza.

Zajrzyj na termoplaza jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat skutecznego ogrzewania biurowych pomieszczeń.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *