Bezpieczne użytkowanie wózka: poradnik dla młodych, zapracowanych rodziców

polski bisnes 24 wozkiJesteś młodym, zapracowanym rodzicem i chcesz zapewnić dziecku wszystko, co najlepsze? Jeśli chodzi o używanie wózka dziecięcego pamiętaj, że tutaj bezpieczeństwo zaczyna się od wyboru odpowiedniego modeli. Dowiedz się, co należy wziąć pod uwagę szukając wózka i jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w podróży – czytając ten artykuł!

Jeśli jesteś jak większość rodziców, prawdopodobnie masz problem, by zdecydować który wózek dla dziecka wybrać. Przy tak wielu projektach i rodzajach wózków, jak mądrze wybierać? Dowiedz się, jak wybrać najlepszy wózek dla dziecka i poznaj ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa wózka.

Co powinienem wziąć pod uwagę szukając wózka?

Patrząc na wózki dziecięce, rozważ poniższe aspekty.

Twoja lokalizacja.

Jeśli mieszkasz w mieście lub w jego pobliżu, będziesz potrzebować wytrzymałego wózka do manewrowania po chodnikach. Być może będziesz musiał również mieć lekki tani wózek 2w1 aby z większą łatwością wsiąść do autobusu lub metra. Podmiejscy rodzice mogą chcieć wózka, który można łatwo złożyć i wpasować go w bagażnik pojazdu.

Twoja rodzina.

Jeśli masz starsze dziecko, możesz chcieć mieć podwójny wózek lub wózek z załącznikiem dla starszego dziecka. Jeśli będziesz używać załącznika, przeczytaj wskazówki producenta dotyczące wagi.

Twój Styl życia.

Wózek parasolowy może być przydatny do załatwiania sprawunków lub podróżowania. Planujesz zabrać dziecko na swoje biegi? Możesz również poszukać wózka do joggingu.

Akcesoria.

Czy chcesz, aby wózek dziecięcy miał kosz do przechowywania, pokrowiec przeciwdeszczowy, koc, osłonę przeciwsłoneczną lub uchwyt na kubek? Niektóre wózki nie są kompatybilne z niektórymi akcesoriami.

Jakiego rodzaju wózek jest bezpieczny dla noworodka?

Jeśli masz zamiar używać wózka dla noworodka, upewnij się, że wózek się odchyla – ponieważ noworodki nie mogą siedzieć ani podnosić głowy. Niektóre wózki całkowicie rozkładane lub mogą być używane z przyczepką do gondoli lub fotelikami przeznaczonymi tylko dla niemowląt. Większość wózków spacerowych nie zapewnia jednak odpowiedniego wsparcia dla głowy i pleców dla małych dzieci.

Ponadto, większość wózków do biegania nie jest zaprojektowana do odchylania się. W rezultacie nie są odpowiednie dla dzieci do około 6 miesiąca życia.

Co muszę wiedzieć o użytkowaniu wózka?

Jeśli masz samochód, możesz poszukać wózka, który pomieści dziecięcy fotelik. Niektóre foteliki samochodowe i wózki są w zestawach dopasowujących, podczas gdy inne wymagają oddzielnych przystawek, które pozwalają na korzystanie z wózków na niektórych siedzeniach samochodowych. Po umieszczeniu dziecka w foteliku dziecięcym, te wózki pozwolą dziecku swobodnie poruszać się między wózkiem a samochodem.

Jeśli korzystasz z systemu podróżowania, który umożliwia przeniesienie fotelika dziecięcego z samochodu do podstawy wózka, możesz pokusić się, aby dziecko ukończyło drzemkę samochodu w foteliku samochodowym. Jednak siedzenie w foteliku samochodowym przez dłuższy czas może pogorszyć refluks żołądkowo-przełykowy i wpłynąć na oddychanie dziecka. Eksperci sugerują, aby nie pozwolić dziecku spać ani odpoczywać w foteliku samochodowym dłużej niż dwie godziny.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *