Bezpieczeństwo przede wszystkim, czyli dlaczego na szkoleniu BHP lepiej nie oszczędzać

praca_trener_doradca_bhp_lokalizacja_lodz

Szkolenie pracowników w sprawach związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy w miejscu pracy było często postrzegane jako kosztowna, destrukcyjna działalność biznesowa i operacyjna. Wielu początkujących uważa to za koszt, który przynosi niewielką korzyść organizacji.

Niestety z roku na rok pracownicy różnych branż zostają ranni w wyniku wypadków lub chorują z powodu nie przewidzianych sytuacji, których można było uniknąć poprzez podstawowe szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Korzyści płynące ze szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy w miejscu pracy są liczne, zapewniają korzyści pracodawcy, ale zwłaszcza pracownikowi – osobie najbardziej zagrożonej.

Bez względu na wielkość firmy konieczne są szkolenia bhp na temat bezpieczeństwa i higieny pracy (więcej info tutaj: http://www.interlis.pl/). Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć tę opcję, jeśli jeszcze nie jesteś do końca przekonany jako pracodawca.

1. Każde miejsce pracy ma w sobie pewien element ryzyka

Zbyt wielu pracowników zaniedbuje zdrowie i szkolenie w zakresie bezpieczeństwa w oparciu o założenie, że ich praca nie pociąga za sobą dużego ryzyka. Prawdą jest, że w każdym zadaniu – od obsługi ciężkich maszyn w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych do ręcznego przenoszenia opakowań i płynów, poziom narażenia na ryzyko i chorobę istnieje zawsze.

2. Większa wydajność pracowników

Traktuj swoich pracowników dobrze, a nie będą szukać innych miejsc pracy – tak mówił Mark Zuckerberg. Trzeba przyznać, że organizowanie szkoleń w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników jest godną uwagi inwestycją, ale wielu pracodawców zakłada, że nie przynosi to zwrotu. Pracownicy na wiele sposobów są jak klienci, traktuj ich dobrze – a będą czuli się doceniani i będą lepiej pracować. W ten sposób możesz dotrzeć do wszystkich aspektów Twojej firmy, ale poświęć trochę czasu, aby wykazać zainteresowanie ich bezpieczeństwem – to jest sposobem na zbudowanie lojalnego personelu i lojalny personel zawsze pozytywnie wpływa na Twoją firmę.

3. Zgodność z prawem

Ustawa o zdrowiu i bezpieczeństwie pracy przewiduje obowiązki pracodawcy w zakresie zapewniania informacji, instruktażu, szkolenia i nadzoru, jeśli jest to konieczne, w celu zapewnienia, w miarę możliwości, zdrowia oraz bezpieczeństwo pracy dla pracowników

4. Uniknięcie roszczeń co do potencjalnego odszkodowania

Załóżmy, że którykolwiek z Twoich pracowników zostanie ranny w ramach obowiązków – będzie miał spore roszczenia od ciebie jako pracodawcy, jeśli zaniedbasz szkolenie. Dlatego nadal musisz poważnie potraktować szkolenie.

Narażenie na skutek szkodliwej ekspozycji w miejscu pracy jest rosnącą statystyką. Odszkodowanie z tego tytułu wśród pracowników stało się coraz bardziej powtarzającym się tematem konsultacji prawnych. Wyniki tego mogą potrząsnąć twoim biznesem…

5. Pozytywny wizerunek ciebie jako pracodawcy i nie tylko.

Firma lub przedsiębiorstwo zgodne z BHP jest uważane za pozytywne z zewnątrz. Pracownicy chcą wiedzieć, co mogą zyskać od firmy w zakresie wynagrodzeń i świadczeń, ale także chcą znać swoje zabezpieczenie, jeśli chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *